I NIEDZIELA ADWENTU 27.11.2022

– w środę, 30 listopada – św. Andrzeja Apostoła – święto
    – w piątek, 2 grudnia – bł. Karola de Focauld, kapłana
    – w sobotę, 3 grudnia – św. Franciszka Ksawerego, kapłana
    – w niedzielę, 4 grudnia – św. Barbary, dziewicy i męczennicy, św. Jana Damasceńskiego, kapłana i doktora Kościoła

2. W środę, 30 listopada przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Msza święta odpustowa o godz. 19:00, podczas której będziemy się modlić o potrzebne łaski dla wszystkich parafian za wstawiennictwem św. Andrzeja. Po Mszy świętej nie będzie procesji, a wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do św. Andrzeja.

3. Rozpoczęliśmy adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa. Msze święte roratnie codziennie o godz. 19:00. Dzieci zapraszamy we wtorki i w piątki na godz. 19:00. Tegoroczne roraty odbędą się pod hasłem: „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Dzieci po każdych roratach będą otrzymywać obrazki. Proszę, aby dzieci przyniosły lampiony.

4. W piątek,  2 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Spowiedź dla dzieci i dorosłych od godz. 18:00 – 19:00.

5. W sobotę, 3 grudnia obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Świętości Życia. Uroczysta Msza święta w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu o godz. 12:00.

6. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia przeżywać będziemy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień po każdej Mszy świętej zbiórka na ten cel.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Sobański, Gęstwa, Majnert, Skrzypczak, Klause.  Za tydzień proszę rodziny: Walczak, Kiszel, Nowicki, Mazur, Szymczak.

8. Przy wyjściu z kościoła do nabycia:
    – modlitewniki w cenie 10 zł
    – małe świeczki w cenie 15 zł
    – duże świeczki w cenie 20 zł
    – opłatki w cenie 5 zł

9. Jest nowy numer: „Gościa niedzielnego”.