I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020

          „Adwent” znaczy przyjście. Z dnia na dzień zbliża się ostateczne przyjście Chrystusa. „Czuwajcie i bądźcie gotowi.”  Czuwać to znaczy         znaleźć czas na modlitwę, na Eucharystię, na spowiedź, dla drugiego           człowieka, odrzucić złość, zawiść, nietrzeźwość, obojętność …  Adwent  jest po to, żeby Narodzenie było Boże a święta – żeby uświęcały …

 1. Jutro uroczystość św. Andrzeja Apostoła, Patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. odpustową wieczorem o g. 18.00. Przewodniczył będzie ks. Marcin.
 2. We wtorek i czwartek zapraszamy dzieci i dorosłych o g.17.00 na Roraty – adwentową Mszę św. przygotowująca do Bożego Narodzenia. Dzieci będą losować figurki MB i otrzymywać roratnie obrazki. Można przyjść z lampionem.
 3. Msze św. w środę i piątek będą o g.18.00.
 4. Wspominać będziemy: – w czwartek św. Franciszka Ksawerego, – w piątek św. Barbarę – również naszą Patronkę, w niedzielę św.  Mikołaja.
 5. W I piątek:
  • g.15.00 –  spowiedź i Komunia św. dzieci,
  • od g.17.00 – adoracja, okazja do spowiedzi, 
  • g. 18.00 – Msza św. zbiorowa.
 6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na g.11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. – poświęcimy im medaliki.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła z Kaczejgórki rodz.: Stanisława Gęstwy, Kotalów, Andrzeja Konarczaka, Dąbrowskich i Marciniaków. W sobotę proszę rodz: Sobańskich,   Mirosława Gęstwy, Majnertów, Skrzypczaków i Klausów.
 8. Tydzień temu zmarł pochodzący z naszej parafii +ks. Władysław Jankowski. Pogrzeb odbył się w Komornikach. W sobotę u nas był pogrzeb + Ryszarda Misiaka z Gościejewa –   wieczny odpoczynek  …
 9. Prasa katolicka (Przewodnik – z miesięczną książeczką, Gość Niedzielny – z kalendarzem,  Niedziela, Mały Gość)  Jest jeszcze kilka Kalendarzy Rolników.                                W kiosku można otrzymać świece Caritas, które zapalimy w czas świąteczny.  Ofiary są przeznaczone na pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.

Z kościoła można zabrać „Tytki Caritas” (podobnie jak w zeszłym roku – wkładamy  do nich różne produkty – wg informacji wydrukowanej na Tytce – i przynosimy  do kościoła). Są  rozprowadzane potem wśród  potrzebujących pomocy.  W kościele są też opłatki. Ofiary za opłatki są przeznaczone na nasze   potrzeby.

Dodaj komentarz