I Niedziela W. Postu – 21.02.2021

I Niedziela W. Postu – 21.02.2021

          Wielki Post pomaga nam wejść w swoje życie i je uporządkować. Bo „marnością jest pragnąć długiego życia a nie dbać o życie dobre. Marnością jest dbać o teraźniejszość a nie myśleć o przyszłości i szukać radości przemijającej a nie znaleźć wiecznej” (Tomasz à Kempis). Przed nami wydarzenia wielkanocne: męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Nasz udział w nich przez modlitwę, różne wyrzeczenia, dobre czyny, w nabożeństwach pasyjnych i sakramentach to udział w zwycięstwie Jezusa nad złym duchem – to znów wiosna naszego życia.

  1. Msze św. w tygodniu o g.18.00.      
  2. W  piątek o g.15.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. O g.18.00 Droga Krzyżowa –  dla młodzieży i dorosłych, szczególnie mieszkańców Gościejewa, Paniwoli i Skałowa. Na tę Drogę przyjdą także kandydaci do bierzmowania z tych wiosek. Przy okazji ponownie zapisujemy obecnych na listę  bierzmowanych (na razie mamy zapisane 2 osoby).
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego z Bułakowa  rodz.: Pocztów, Jamrych, Plucińskich, Szymczaków i Eugeniusza Szklannego. W sobotę proszę rodz.: Zdzisława Szklannego, Bartosza Łąkowskiego, Sierszulskich, Krystkowiaków i Wawrzyniaków.  
  4. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla polskich misjonarzy.
  5. Przypominamy o Kursie Przedmałżeńskim w kościele św. Stanisława w Koźminie.  Początek dziś po Mszy św. o  g.15.45 .
  6. Nadal można zabierać do domu Skarbonki Caritas.
  7. W sobotę był pogrzeb + Anny Kaczmarkiewicz z Bułakowa – wieczny odpoczynek …
  8. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedziela, Miłujcie się).

W związku z artykułami w prasie krotoszyńskiej i w internecie po raz kolejny informujemy, że nie można wyprowadzać wodę z cmentarza  poza  jego teren. Zabraniają tego przepisy sanitarne.