II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021

– w poniedziałek, 6 grudnia – św. Mikołaja, biskupa
    – we wtorek, 7 grudnia – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
    – w środę, 8 grudnia – Niepokalane Poczęcie NMP

2. W najbliższą środę, 8 grudnia przypada Uroczystość NMP. Msze święte w tym dniu o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. W tym dniu obchodzona jest Godzina Łaski od godz. 12:00 – 13:00. Według obietnic Matki Bożej dzięki modlitwie w tej godzinie otrzymamy wiele łask dla duszy i ciała. W naszej parafii o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna do godz. 13:00.

3. Trwa adwent czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i przygotowania na powtórne przyjście Chrystusa. Msze święte roratnie ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 19:00. Dzieci szczególnie zapraszamy w środy i piątki. Tegoroczne roraty odbywają się pod hasłem: „Droga do Betlejem”. Z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem zatrzymując się w miejscowościach związanych z ewangelią. Dzieci po każdym roratach otrzymują obrazki o tej tematyce. Proszę, aby dzieci przynosiły lampiony. Zachęcam dzieci do liczniejszego udziału w roratach.

4. Rada rodziców oraz Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mokronosie zapraszają na jarmark bożonarodzeniowy, który odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 5 grudnia od godz. 12:00 – 16:00 koło sali wiejskiej w Mokronosie. Czeka nas wiele atrakcji między innymi spotkanie ze św. Mikołajem oraz możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia, śpiewanie kolęd, kiermasz stroików świątecznych i zabawek, fanty, gorące napoje, kiełbaski z grilla, grzaniec, grochówka, gorąca czekolada oraz stoisko z lokalnymi produktami.

5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Gniazdowski, Wielebski, Paterek, Szklanny. Za tydzień proszę rodziny: Wawrzyniak, Sitarz, Staniek, Pawlik i Urny. W czasie adwentu nie kupujemy kwiatów, lecz składamy kwiaty na wystrój kościoła.

6. Przy wyjściu z kościoła do nabycia:
– małe świece adwentowe na stół wigilijny – 10 zł
– serwetki Caritas – 15 zł
– opłatki – 5 zł
Dochód przeznaczony jest na Caritas Diecezji Kaliskiej.

Tytki charytatywne wyłożone są na bocznych ołtarzach. Można je wziąć i pod koniec adwentu oddać z artykułami spożywczymi.

7. We wtorek, 30 listopada zmarł + Władysław Roszczak lat 74, zamieszkały Wziąchów 21. Pogrzeb odbył się w sobotę, 4 grudnia o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

8. Do nabycia nowy numer opiekuna i gość niedzielny.