II Niedziela Adwentu – 6.12.2020

II Niedziela Adwentu – 6.12.2020

          Przygotujcie drogę dla Pana …” Pogmatwali ludzie ścieżki swego życia: zło nazywają dobrem, egoizm – miłością, wiarę – zacofaniem, samowolę – wolnością  i są coraz bardziej samotni i zagubieni. Jezus cierpliwie nas szuka, niesie światło, znów przychodzi. Trzeba tylko swe życie otworzyć na obfity w łaski czas zbawienia.      „Przybądź Panie, bo czekamy –  Twego przyjścia wyglądamy,   bo źle nam żyć bez Ciebie …”

  1. Dziś na g.11.00 przyjdą dzieci przygotowujące się do I Komunii św.- poświęcimy im medaliki. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
  2. We wtorek  uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św.: przed południem o g. 10.00, wieczorem o g.18.00. W południe będzie można przyjść do kościoła  na tzw. „Godzinę łaski dla całego świata”, o co prosiła MB: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej   godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała.”
  3. W dni powszednie Msze św. w  tym tygodniu o g.17.00. W poniedziałek, środę i piątek Roraty. Nowenna w czwartek. W poniedziałek wspominamy św. Ambrożego, Patrona pszczelarzy.
  4. Zachęcamy już teraz do Spowiedzi Adwentowej, aby w ostatnim tygodniu nie było kolejek do konfesjonału. Nie będzie w tym roku osobnej spowiedzi parafialnej . Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.  We wtorkowe święto od g. 9.30 i od 17.00. 
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła z Kaczejgórki rodz.: Sobańskich, Mirosława Gęstwy, Majnertów, Skrzypczaków i Klausów..  W sobotę proszę rodz.: Walczaków,  Kiszelów, Waldemara Nowickiego. Mazurów i Szymczaków .
  6. Również dziękujemy za wszelkie ofiary a także za udział  w odpuście św. Andrzeja  – Bóg zapłać.
  7. Do nabycia są w kościele opłatki.
  8. W kiosku prasa katolicka (Przewodnik, Niedziela, Gość Niedzielny, oraz Opiekun). Są też  świece Caritas a także Kalendarze Rolników.

Dodaj komentarz