II Niedziela W. Postu – 28.02.2021

II Niedziela W. Postu – 28.02.2021

          Jezus przemieniony na Górze Tabor – wspaniały swoim boskim wyglądem – nie przestaje być bliski, serdeczny, miłosierny. Oczekuje od nas przemiany wielkopostnej, która chce zmieniać siebie a nie innych. Oczekuje od nas zawierzenia Bogu, „który nawet własnego Syna nie oszczędził ale Go za nas wydał…”  Taka przemiana, która niesie prawdziwą wolność.

  1. W tygodniu Msze św. o g.18.00.   
  2. W I piątek: spowiedź dla dzieci o g.15.30, potem Droga Krzyżowa i Komunia św. Wieczorem od g. 17.15 – Adoracja, okazja do spowiedzi, o g.17.45 – Droga Krzyżowa (szczególne zaproszenie dla mieszkańców Wrotkowa i Serafinowa).  Na Drogę Krzyżową przyjdą  także kandydaci do bierzmowania z tych wiosek (przyjście będzie dowodem, że ktoś chce przyjąć Bierzmowanie – tworzymy nową listę). Po Drodze Krzyżowej Msza św. zbiorowa
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty z Bułakowa  rodz.: Zdzisława Szklannego, Łąkowskich, Sierszulskich, Krystkowiaków i Wawrzyniaków.  W sobotę proszę rodz.: Fabisiaków, Drukarczyków, Seweryna Gruchociaka, Fabianowskich i  Mądrych.
  4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary zbierane przed kościołem dla polskich misjonarzy  – Bóg zapłać. Z kościoła można zabrać jeszcze skarbonki wielkopostne.
  5. W kiosku prasa katolicka (Przewodnik – z książeczką, Gość Niedzielny, Mały Gość,  Niedziela, Opiekun i Miłujcie się).

     W Wielkim Poście będziemy składać ofiary na daninę diecezjalną. Stosowną kopertę na rodzinę można zabrać z kruchty. Wystarczy na niej wpisać nazwisko,   adres i wysokość ofiary. Ofiara – choć wynika  z 5 Przykazania Kościelnego – jest dobrowolna;  jeśli kogoś nie stać, może jej nie składać. Ofiary będziemy składać do koszyczków w bocznych kaplicach, prosimy nie wrzucać ich do składki. Przyjmujemy też ofiary za miejsce w ławce – będą potrzebne na opłacenie prądu (czas – do końca marca).