III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

III Niedziela Wielkanocna – 18.04.2021

   Jezus Zmartwychwstały jeszcze raz stanął pośród nas, by                  przekonać, że jest światłem naszego życia a niewiara ciemnością, zacofaniem i brakiem perspektyw na przyszłość. Nasza obecność jest świadectwem wobec rodziny i sąsiadów, że chcemy iść dalej tym śladem. Nie zapomnijmy, że wiara jest prawdziwa, gdy ma zastosowanie w codziennym życiu.

 1. W tygodniu Msze św. o g.18.30.
 2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.
 3. Dziękujemy  za wyniesienie dekoracji Grobu PJ. Byli: ks. Robert, Karol Krzekotowski i Sebastian Sobański – Bóg  zapłać.
 4. Dziękujemy również za sprzątanie kościoła i ofiarę z Małgowa rodz: Skrzypczaków, Robakowskich, Czaprackich, Masłowskich i Majnertów. W sobotę proszę rodz.: Seraszków, Rybczyńskich, Konarczaków, Rybków i Adamczaków.
 5. Podziękowanie za ofiarę na nasze remonty – Bóg zapłać … W przyszłą niedzielę składka na seminarium.
 6. W tym tygodniu I Spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wg terminów podanych na spotkaniu z rodzicami. Informujemy, że w związku z trwającą epidemią I Komunia św.  będzie 30 maja.
 7. Trwa Czas Wielkanocny. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie byli u wielkanocnych sakramentów, aby ich nie odkładali. Może być potem problem nie tylko z wiarą ale też np. z wpisem chrzestnych.
 8. W sobotę był pogrzeb + Czesławy Balcer, natomiast we wtorek o g. 14.00 będzie pogrzeb + Franciszka Andrzejaka – oboje z Wziąchowa,  wieczny odpoczynek …
 9. Wczoraj ks. Robert obchodził imieniny. Dziękując Mu za dotychczasową posługę  w naszej parafii, w kościele i  za wszelkie prace – składamy mu dziś życzenia codziennej radości z kapłańskiej służby Bogu i ludziom, wszelkich darów Ducha św., opieki MB i dobrego zdrowia – Szczęść Boże.
 10. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela i z ubiegłej  niedzieli  Opiekun). Są też książeczki „31 dni z Maryją”.
 11. Pamiętamy wciąż o ograniczeniach związanych z epidemią.