III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA 01.05.2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA BIBLIJNA 01.05.2022
 1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, którą rozpoczynamy Tydzień Biblijny.

 2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 10:40, w dzień powszedni po Mszy świętej o godz. 19:00. Za tydzień, z racji Pierwszej Komunii Świętej nabożeństwo majowe po Mszy świętej o godz. 9:00.

 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 2 maja – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
  – w środę, 4 maja – św. Floriana, męczennika – patrona strażaków
  – w piątek, 6 maja – św. Apostołów Filipa i Jakuba – święto

 4. We wtorek, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. W tym dniu porządek Mszy świętych niedzielny.

 5. Za tydzień, 8 maja o godz. 11:00 dzieci z klasy 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci, ich rodziców w sobotę, 7 maja o godz. 10:00. Próba dzieci w poniedziałek, 2-go maja o godz. 18:00.

 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w czwartek, 5-go maja o godz. 19:30.

 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca maja. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Okazja do spowiedzi świętej o godz. 18:30.

 8. Dziękuje za posprzątanie kościoła rodzinom: Staniewski, Kostka Stanisław, Kostka Tomasz, Kostka Natalia, Pietrala, Stasik i Praczyk. Na Pierwszą Komunię Świętą, aby kościół posprzątali rodzice dzieci z klasy 2. W czwartek 9 osób z Gościejewa i Wrotkowa, w piątek 7 osób z Małgowa i Wziąchowa, w sobotę 7 osób z Mokronosa i Skałowa. Sprzątanie od godz. 14:00.

 9. Dziękuję za rozebranie Grobu Pańskiego osobom: Karolowi Krzekotowskiemu, Przemysławowi Pietrzakowi, Józefowi Kostce, Sebastianowi Sobańskiemu, Adamowi Klawińskiemu.

 10. W sobotę, 30 kwietnia zmarł +Władysław Pluciński, lat 99, zam. Bułaków. Pogrzeb odbędzie się w środę, 4 maja o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 11. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.