III Niedziela Zwykła – 17.01.2021

III Niedziela Zwykła – 17.01.2021

Bóg przybliża się do nas w Ewangelii, w Kościele, przez ludzi, w różnych wydarzeniach. Trzeba tylko wiary w Jego obecność – często dyskretną, ale pewną. Potrzebna jest też zdolność słuchania tego co mówi. Czy potrafimy słuchać …?

 1. Msze św. w tym tygodniu: – zwykłe – g.18.00,kolędowe – o g.19.00.
 2. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W tygodniu wspominamy: w środę  św.św. Fabiana i Sebastiana, w czwartek św. Agnieszkę i Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka.
 4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę z Bułakowa  rodz.: Błaszyków, Dymarskich,  Jędrkowiaków i Maćkowiaków. W sobotę proszę rodz.: Jankowiaków,  Gryglów, Gruchociaków, Jaworskich i Dariusza Klarzyńskiego.
 5. Dziękujemy też za ofiary na nasze prace – Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 6. Zmarła + Teresa Mizgalska z Kaczejgórki – wieczny odpoczynek ….
 7. Prasa katolicka (Przewodnik, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny, Mały Gość, Niedziela, Opiekun).
 8. Wszelkie sprawy w  biurze parafialnym najlepiej załatwiać wieczorem po Mszy św.   a w sobotę w g. 9.00-10.30. W innym czasie biuro nieczynne – można ewentualnie załatwiać sprawy telefonicznie (nr  na stronie internetowej).

Program ostatnich spotkań kolędowych w kościele – zapraszamy na g.19.00:

 • w poniedziałek, 18.01. – rodziny z Kaczejgórki,
 • we wtorek, 19.01. – rodziny z Wrotkowa, część I (od p. Marka Paterka, do pałacu i  zapłocie do p. Andrzeja Paterka,
 • w środę, 20.01. – resztę rodzin z Wrotkowa
 • w czwartek, 21.01. – rodziny z Mokronosa, część I (od  strony Bułakowa – obie  strony czyli od  p. Wojtkowiaków do p. Baranów  i p. Śmigielskich
 • w piątek, 22.01. – resztę rodzin z Mokronosa.
 • po następnej niedzieli zaprosimy jeszcze rodziny z Gościejewa.
 • Jeśli komuś  z różnych przyczyn nie udało się w tych spotkaniach do tej pory uczestniczyć – może wybrać sobie jeszcze dzień w tym tygodniu.

Dodaj komentarz