III Niedziela Zwykła – 24.01.2021

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię ..” Mieszkańcy Niniwy podjęli pokutę, rybacy zostawili sieci i poszli za Jezusem. Dziś Jezus przeszedł pośród nas ucząc, byśmy postawili Jego sprawy na pierwszym miejscu i weszli na Jego drogi. Decyzja niech  będzie odważna na miarę czasu łaski.

1. Dziś przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla poszkodowanych w Chorwacji.
  2. Msze św. w dni powszednie w tym tygodniu o g.18.00.
  3. Wspominać będziemy: = w poniedziałek nawrócenie św. Pawła, w wtorek św.św. Tymoteusza i Tytusa, w czwartek św. Tomasza z Akwinu.
  4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę z Bułakowa rodzinom: Czesławy Jankowiak, Gryglów, Gruchociaków, Jaworskich i Dariusza Klarzyńskiego. W sobotę proszę  rodziny: Karola Krzyńskiego, Lewandowiczów, Wojtkowiaków, Krawców i Fabisiaków.
  5. Przypominamy, że zgłaszając zamiar zawarcia sakramentu małżeństwa należy:
    • zgłosić wcześniej termin ślubu,
    • na trzy miesiące przed ślubem ustalić z księdzem termin spotkania przedślubnego, potem na spotkanie przynieść:
    • nowe świadectwo Chrztu św. i Bierzmowania,
    • zaświadczenie z kursu czyli przygotowania do małżeństwa,
    • dowód  osobisty i świadectwo z katechizacji,
    • zaświadczenie z USC jeżeli ma to być tzw. ślub konkordatowy.
  6. Jeżeli przynosimy zapowiedzi z innej parafii – proszę pamiętać, że muszą być wywieszone w gablotce parafialnej przez trzy niedziele lub święta.
  7. Prasa katolicka – Przewodnik, Gość Niedzielny, Mały Gość – z podstawką do smartfona,   Niedziela i Opiekun. Są parafialne kalendarze – dla tych, którzy je zamawiali.

W środę spotkanie kolędowe w kościele dla rodzin z Gościejewa – zapraszamy    na g.19.00.