IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021

Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę adwentu – 19.12.2021

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 2. Za tydzień, 26 grudnia zbiórka na KUL. W tym dniu również przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Rodziny. Modlić się będziemy za rodziny za naszej parafii.

 3. Ostatnie roraty dla dzieci w środę,  22 grudnia o godz. 19:00. Proszę, aby dzieci przyniosły wyklejone obrazkami plansze.

 4. Z powodu obecnej sytuacji, w naszym kościele parafialnym pasterki odbędą się o godz. 20:00, 22:00 i 24:00. W pierwszy dzień świąt Msze święte o godz. we Wziąchowie o godz. 7:30, w kościele parafialnym o godz. 9:00 i 11:00. W drugi dzień świąt o godz. 7:30, 9:00, 11:00 i w Serafinowie o godz. 13:00.

 5. Nawiedzenie chorych u których nie byłem w pierwszy piątek miesiąca w poniedziałek, 20 grudnia od godz. 8:00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

 6. Dziękuję wszystkim którzy skorzystali z sakramentu pokuty w ubiegły piątek, 17 grudnia. Możliwość spowiedzi świętej jeszcze w naszym dekanacie: jutro w poniedziałek w Pogorzeli, we wtorek w parafii św. Wawrzyńca w Koźminie, w środę w parafii św. Stanisława w Koźminie.

 7. W środę, 22 grudnia na godz. 20:00 zapraszam wszystkich chętnych do ubierania choinek i dekorowania kościoła.

 8. Dziękuję serdecznie za dary w tytkach charytatywnych składane na potrzebujących.

 9. Już dziś informuję, że wizyta duszpasterska, kolęda rozpocznie się zaraz po świętach w poniedziałek, 27 grudnia i będzie miała tradycyjny charakter z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.  Proszę, aby naszykować wodę, a ksiądz ją pobłogosławi przed poświęceniem domu. W czasie kolędy będzie można zarezerwować kolędę na 2022 i 2023 rok. Proszę zredagować treść zamawianych intencji.  Osoby, które przybywają na kwarantannie lub które obawiają się przyjąć księdza proszę, aby poinformowały ministrantów. Plan kolędy podam za tydzień.

 10. W poniedziałek, 13 grudnia zmarł śp. Jerzy Klauze lat 74, zam. Mokronos. Pogrzeb odbył się w środę, 15 grudnia o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 11. Dziękuję za ofiary na kościół rodzinom: Talarczyk, Jamnry, Gabryelczyk, Perdziak. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Jamry, Gabryelczyk, Perdziak. Następne sprzątanie kościoła odbędzie się w czwartek, 23 grudnia o godz. 9:00. Proszę rodziny: Szymczak, Bruder, Miernicki, Pachciarz, Zachwiej.

 12.  Jest nowy numer Opiekuna i Gość niedzielny.