IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

         To już ostatnia niedziela Adwentu – nadchodzi pełnia czasu. W Wigilię wieczorem zasiądziemy przy rodzinnym stole, podzielimy się opłatkiem i życzliwością. Będzie czas na wspólną modlitwę i śpiew kolęd. Uciszmy nasze serca, otwórzmy je dla siebie nawzajem. Jezus chce, byśmy Go w ten obecny niełatwy czas  przyjęli w nasz dom i             z radością świętowali.  „Oto się już głos rozchodzi: Wstańcie, bracia uśpieni. Zbawienie nasze nadchodzi – Noc w jasny dzień się zmieni …”

  1. Dziś na g.11.00 harcerze z Koźmina przyniosą nam światło betlejemskie, które będzie  można potem swoim zniczem zabrać do domu, aby je mieć podczas wigilii. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla katolików na Wschodzie. 
  2.  Msze św. w tygodniu o g.17.00, tylko w środę o g.18.00  Ostatnie Roraty w poniedziałek i wtorek. Codziennie spowiedź  pół godziny przed Mszą św. W środę ostatnia spowiedź adwentowa  w  g.14.30 – 15.30
  3. Do wtorku odwiedzamy indywidualnie chorych. Prosimy o zgłaszanie i  uzgadnianie z księdzem termin i godzinę odwiedzin.
  4. We wtorek  od g.19.00 będziemy chcieli dokończyć pracę przy ustawieniu żłóbka.   Dziękujemy za piątkową pracę ks. Robertowi, kościelnemu Józefowi, Dawidowi  Roszczakowi i Karolowi Krzekotowskiemu. .Będziemy  wdzięczni za dalszą pomoc.
  5. W czwartek  Wigilia Bożego Narodzenia – Msza św. o g. 9.00.  Tego dnia  tradycyjnie powstrzymujemy się od potraw mięsnych.

               Uroczystość Bożego Narodzenia.  Świętowanie w kościele rozpoczniemy Pasterką w nocy o g. 22.00.         –  Ze względu na ograniczenia będzie też o północy druga Pasterka.         Trzeba roztropnie rozważyć, na którą Pasterkę przyjść, żeby była            odpowiednia liczba osób, bo nie możemy być blisko siebie. – W ciągu świątecznego dnia Msze św. o g. 7.30, 9.00 i 11.00 i dodatkowo    – W Wziąchowie ks. Robert odprawi Mszę św. w I Święto o g.13.30.                        Podczas Pasterki będą zbierane ofiary na Fundusz Obrony Życia.

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę z Kaczejgórki rodz.: Wydubów, Bruderów, Romana Nowickiego, Kowalskich i Kasiuków (p. Frasiom za ofiarę). W środę na g.9.00 proszę rodz.:  Dutkiewiczów, Konowalczyków, Łagodów, Misiaków, Dąbrowskich i Gruchotów.
  2. W czwartek był pogrzeb + Jana Kasprzaka z Serafinowa – wieczny odpoczynek …
  3. Prasa katolicka (Przewodnik z książeczką i dodatkiem o rodzinie, Gość Niedzielny,   Niedziela i Opiekun).   W kiosku prasa będzie tylko dziś – w święta kiosk  będzie  nieczynny. Jeszcze jest kilka zamówionych świec wigilijnych.     
  4.    Nasze parafialne kalendarze, które przygotował Dawid Kinka – jeszcze nie dotarły, będą może w poniedziałek. W kościele są jeszcze opłatki.  

Przebieg Wieczerzy Wigilijnej: na stole przykrytym białym obrusem świeca, talerz z opłatkami (mogą być na wiązce siana), jedno nakrycie wolne. Na początku wieczerzy zapalamy świecę, ktoś czyta Ewangelię o Bożym  Narodzeniu. Śpiewamy kolędę i modlimy się wspólnie, pamiętając o nieobecnych, chorych i zmarłych. Potem ojciec rodziny składa życzenia dzieląc się opłatkiem. Po wieczerzy śpiewamy  kolędy. Pod choinką niech nie zabraknie żłobka z Dzieciątkiem …

         W Wigilię nie stawiamy i nie pijemy alkoholu, ponieważ niweczy on religijny  charakter  wieczerzy.       

Dodaj komentarz