IV Niedziela W. Postu – 14.03.2021

IV Niedziela W. Postu – 14.03.2021

   Minęła połowa Wielkiego Postu. Jest to czas, w którym możemy więcej zobaczyć i spojrzeć w swoje życie, nie bać się prawdy  o sobie, choćby otwierała oczy na bałagan duchowy. Trzeba tylko pozwolić, by Jezus nas dotknął swoją łaską i uzdrowił. „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w Niego wierzy – nie zginął ale miał życie …”

  1. Dziś Gorzkie Żale po Mszy św. o g.9.00. Również za tydzień będą o g.9.00.
  2.  Msze św. w tym tygodniu o g.18.00 i 18.30.  
  3. W piątek uroczystość Św. Józefa, Patrona naszej diecezji, zapraszamy na nabożeństwo i modlitwę, szczególnie solenizantów.
  4. Również w piątek g.18.00 Droga Krzyżowa – zapraszamy szczególnie mieszkańców Małgowa i Wziąchowa. Przyjdą też dotychczasowi kandydaci do bierzmowania z tych  wiosek, aby na nowo zapisać się na listę. Po Drodze Krzyżowej Msza św.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę z Bułakowa  rodz.: Dariusza Wytrzyszczaka, Kasprzaków, Kaczmarków, Błaszczyków i Marciniaków (p. Edwardowi Gruchociakowi  i Gawrońskim – za ofiarę).  W sobotę proszę rodz.: Kempów, Wyzujów, Pakoszów,       Adriana Trawińskiego i Jędrkowiaków.    
  6. Również podziękowanie za dzisiejsze ofiary – Bóg zapłać.
  7. Informujemy, że nie będzie specjalnego dnia spowiedzi wielkanocnej. Korzystajmy więc    z Sakramentów – do Wielkanocy zostały 3 tygodnie. Prosimy nie przychodzić w ostatniej chwili przed Mszą św. zwłaszcza w niedzielę – trudno wtedy o dobrą spowiedź.             Pamiętajmy też o chorych i starszych, by  mogli też skorzystać z łaski Sakramentów.
  8. Nie będzie dnia objazdu – trzeba indywidualnie umówić się z księdzem.

10. Prasa katolicka – Przewodnik, Gość Niedzielny ( jest też osobny dodatek na rok  św. Józefa za 9,- zł), Niedziela, Opiekun.