IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30.04.2023

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy:
    – w poniedziałek, 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika
    – we wtorek, 2 maja – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – wspomnienie obowiązkowe
    – w środę, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski
    – w czwartek, 4 maja – św. Floriana, męczennika – wspomnienie obowiązkowe
    – w sobotę, 6 maja – św. Filipa i Jakuba, apostołów – święto

3. W środę, 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny – 7:30, 9:00 i 11:00.

4. Od jutra rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony NMP. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni po Mszy świętej o godz. 19:00, w soboty po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedziele po Mszy świętej o godz. 11:00.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek maja. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00. Spowiedź od godz. 17:30 – 18:30. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.

6. W poniedziałek, 24 kwietnia zmarła + Aniela Misiak, lat 93, zam. Kaczagórka 5. Pogrzeb odbył się w środę, 26 kwietnia o godz. 13:30. Wieczny odpoczynek…

7. Msza święta w intencji tegorocznych maturzystów zostanie odprawiona w poniedziałek, 1 maja o godz. 19:30. Wszystkich maturzystów zapraszamy.

8. W poniedziałek, 22 maja odbędzie się autokarowa pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Lichenia. Jest jeszcze osiem wolnych miejsc. Koszt 40 zł. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Misiak, Talarczyk, Król. Za tydzień proszę rodziny: Błażejczyk, Banaszak, Grześkowiak, Grzyb, Leśniak, Poczta.

10. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.