IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.01.2022
 1. W ubiegłą środę zakończyliśmy kolędę w naszej parafii. Dziękuję za przyjęcie, życzliwość, rozmowy i złożone ofiary. W czasie kolędy była również możliwość zarezerwowania intencji na ten i przyszły rok. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chciałby to uczynić może umówić się indywidualnie na kolędę w zakrystii.

 2. W najbliższą środę, 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane potocznie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlić się będziemy za wszystkich, którzy poświęcili swe życie Bogu w zakonach i zgromadzeniach zakonnych. Ofiary na zakony kontemplacyjne zbierane będą za tydzień, w niedzielę 6 lutego po każdej Mszy świętej. Msze święte w tym dniu o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. Proszę w tym dniu przynieść gromnice – poświęcenie świec na każdej Mszy świętej.

 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
      – w poniedziałek, 31 stycznia – św. Jana Bosko, kapłana
      – w sobotę, 5 lutego – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

 4. W ubiegły poniedziałek, 24 stycznia zmarła + Maria Kukiełczyńska, lat 59, zam. Wrotków 63. Pogrzeb odbył się w czwartek. Wieczny odpoczynek…

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek lutego. Nawiedzenie chorych w piątek, 4 lutego od godz. 14:00. Spowiedź od godz. 18:00 – 19:00.
  Proszę zgłaszać chorych do zakrystii.

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Wachowiak, Kąkolewska, Kieliś, Maćkowiak, Kostka. Za tydzień proszę rodziny: Pieniężny, Kmiecik, Wysocki, Kapała, Pestka, Kryś.

 7. W czwartek na godzinę 20:00 zapraszam chętnych do sprzątania choinek i dekoracji bożonarodzeniowych.

 8. Przy parafii pod wezwaniem św. Stanisława BM w Koźminie Wlkp. powstało centrum wsparcia Monastery, które rozpocznie działalność od lutego bieżącego roku w budynku domu parafialnego przy ul. Klasztornej 62 w Koźminie Wlkp. Znajdą w nim pomoc osoby potrzebującego pomocy, m.in. kobiety po utracie dziecka, chcącego dokonać aborcji, rodzice szukający pomocy w wychowaniu dzieci, osoby bezrobotne, cierpiące na depresję, uzależnione i współuzależnione i inne w zależności od potrzeb i oczekiwań. Zapewniamy pełną anonimowość i chęć pomocy. Centrum również będzie służyło pomocą narzeczonym i małżonkom w zakresie nauki i stosowania Naturalnych Metod Planowania Rodziny. Centrum wsparcia Monastery będzie czynne w każdą środę w godz. od 18:00 – 20:00 i w piątek od godz. 17:00 – 19:00. Zapraszamy – szczegóły na plakacie.

 9. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.