Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020

Niedziela Chrystusa Króla – 22.11.2020

Jezus jest Królem, Panem Wszechświata a Jego Królestwo to Królestwo prawdy i życia, sprawiedliwości i miłości. „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich – Mnie uczyniliście”.  Dla nas Jezus jest Zbawicielem i Drogą dlatego chcemy, by nas prowadził, by do nas mówił, by stał się Królem naszego życia. „Weźmijcie w posiadanie Królestwo …”

  1. Dziś uroczystość Chrystusa Króla kończąca Rok Kościelny.  
  2. W przyszłą niedzielę początek Adwentu – czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Józefowa rodz.: Walorczyków, Kostków,   Glinkowskich, Roszczaków, Kołaczkowskich i Klawińskich. W sobotę proszę z Kaczejgórki rodz: Stanisława Gęstwy, Kotalów, Andrzeja Konarczaka, Dąbrowskich i Marciniaków. Dziękujemy też za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.
  4. Nie ma Rekolekcji, chorych odwiedzimy więc przed Bożym Narodzeniem.   Można jednak już teraz umówić się z księdzem na indywidualną posługę wobec chorej osoby, oczywiście przy zachowaniu środków ostrożności. Na razie nie możemy przejeżdżać z domu do domu.
  5. W sobotę był pogrzeb + Janiny Woźniak z Bułakowa – wieczny odpoczynek …
  6. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Mały Gość – z płytą, Niedziela, Opiekun).   Za miesiąc będzie Boże Narodzenie – w kiosku można więc już nabyć świece Caritas,    duże po 15,- zł a małe po 6,- zł. Za tydzień będą też opłatki.

8. Prosimy wciąż pamiętać o zachowaniu ostrożności w kościelnych zgromadzeniach,   o właściwym dystansie , o maskach. Jeżeli ktoś czuje się chory niech lepiej nie przychodzi – jest ciągle aktualna dyspensa dotycząca niedzielnych Mszy św.

Dodaj komentarz