NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
  – we wtorek, 14 czerwca – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  – w środę, 15 czerwca – bł. Jolanty, księżnej kaliskiej
  – w piątek, 17 czerwca – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. Po Mszy św. o godz. 11:00  wyruszy procesja do czterech ołtarzy ustawianych na trasie w Mokronosie. Wieczorem Msza św. z Nieszporami i procesją o godz. 19:00 – obsługują mieszkańcy Mokronosa. W procesji niesiemy chorągwie i obrazy. Baldachim poniesie stała obsługa, a wieczorem mężczyźni z Mokronosa (w następne dni poniosą mężczyźni z wiosek, które będą miały swoją Mszę św.). Również obrazy i chorągwie poniosą w Boże Ciało panie ze stałej obsługi, natomiast wieczorem i podczas Oktawy – panie z poszczególnych wiosek  – proszę się porozumieć i poinformować. W piątek na Mszę świętą z procesją o godz. 19:00 w Oktawie zapraszamy szczególnie mieszkańców Józefowa i Suśni. W sobotę Msza święta z procesją o godz. 19:00, na którą zapraszamy szczególnie mieszkańców Gościejewa i Paniwoli. W sobotę będzie również Msza święta o godz. 17:00. Procesja w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9:00 – obsługują mieszkańcy Bułakowa. W Boże Ciało na godz. 11:00 zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a w poszczególne dni Oktawy zapraszamy szczególnie dziewczynki z tych wiosek, które są wyznaczone.

 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszy świętej o godz. 19:00 udamy się uczcić krzyż.
  – w poniedziałek – krzyż na rozstaju dróg do Wrotkowa i Skałowa (zapraszamy szczególnie mieszkańców Wrotkowa, Skałowa i Serafinowa)
  – we wtorek – krzyż na rozstaju dróg do Józefowa i Gościejewa,  (zapraszamy szczególnie mieszkańców Gościejewa, Paniwoli, Suśni  i Józefowa)
  – w środę – krzyż przy drodze do Małgowa (zapraszamy szczególnie mieszkańców Kaczagórki, Bułakowa, Małgowa i  Wziąchowa). Przy okazji dziękujemy za troskę o nasze krzyże przydrożne i figury.
 1. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec, 13 czerwca na godz. 18:30.

 2. Nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 10:40, a w dzień powszedni po Mszy świętej o godz. 19:00.

 3. We wtorek, 7 czerwca zmarła + Irena Kulińska, lat 82, zam. w Bułakowie. Pogrzeb odbył się w czwartek, 9 czerwca o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 4. Za tydzień zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

 5. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Rybczyńska, Skrzypczak, Robakowska, Czapracki i Masłowski. Za tydzień proszę rodziny: Mucha, Seraszek, Rybczyński, Konarczak i Rybka.

 6. Jest nowy numer: „Gościa niedzielnego”.