Niedziela Trójcy Świętej – 30.05.2021

Niedziela Trójcy Świętej – 30.05.2021

          Tajemniczy Bóg – Jeden w Trzech Osobach. Pełen miłości – zawsze jest w Nim miejsce dla człowieka. W imię Ojca i Syna i Ducha św. staliśmy się dziećmi Bożymi i mamy zapewnione życie wieczne. Cała Trójca zwróciła się ku nam i zaangażowała w nasze zbawienie, byśmy uwierzyli, że nas kocha.

 1. Dziś uroczystość I Komunii św. Msze św. będą: = g. 8.00 – dla niezwiązanych z I Komunią św. = g. 9.30 i 11.15 – wyłącznie dla dzieci i ich rodziców. Z powodu ograniczeń goście i inni uczestnicy pozostaną na zewnątrz kościoła.
 2. W tygodniu Msze św. W poniedziałek, wtorek i  środę o g.18.30. W poniedziałek dodatkowa Msza św. dla dzieci I-komunijnych i ich rodzin o g.16.30. W poniedziałek też święto Nawiedzenia NMP. We wtorek Dzień Dziecka.
 3. W czwartek uroczystość Bożego Ciała.  Msze o g. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o g.10.00  wyruszy procesja do czterech ołtarzy ustawianych w tym roku znów  tradycyjnie na trasie w Mokronosie. Wieczorem Msza św. z Nieszporami i procesją o g.18.00 (obsługują mieszkańcy Mokronosa).W procesji niesiemy chorągwie i obrazy. Baldachim poniesie stała obsługa, a wieczorem mężczyźni z Mokronosa (w następne dni poniosą mężczyźni                  z wiosek, które będą miały swoją Mszę św.). Również obrazy i chorągwie poniosą w Boże Ciało panie ze stałej obsługi, natomiast wieczorem i podczas Oktawy – panie z poszczególnych wiosek  – proszę się porozumieć i poinformować.
 4. W piątek Msza św. z procesją o g.19.00. W sobotę ze względu na Oktawę nie będzie   Mszy św. w Serafinowie a w Mokronosie   Msza św. z procesją będzie o g.18.00
 5. W niedzielę Msza św. z procesją o g. 11.00. 
 6. Pamiętamy o maskach w kościele a na zewnątrz zachowujemy  odpowiednie odległości.        
 7. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba we wtorek o g.17.00. Do pomocy proszę – tak jak w ubiegłym roku – starsze dziewczęta z Mokronosa.
 8. W środę o g.16.00 zbiórka wszystkich ministrantów – także starszych, przygotowująca do uroczystości Bożego Ciała – obecność konieczna.
 9. Dziękujemy  za sprzątanie kościoła rodzicom dzieci z kl.2. W środę przed Bożym Ciałem proszę z Małgowa  na g. 9.00 rodz.: Praczyków, Wachowiaków, Mikołajczyków Dworniczaków i Kapłonów.
 10. W przyszłą niedzielę w Koźminie akcja poboru krwi – szczegóły w gablotce.
 11. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny –  z dodatkiem ”Modlitwy do NSPJ”, Mały Gość, Niedziela i Opiekun z ubiegłej niedzieli)