NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022

– w środę, 1 czerwca – św. Justyna, męczennika
    – w piątek, 3 czerwca – Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    – w niedzielę, 5 czerwca – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2. W najbliższą środę, 1 czerwca Ks. Bp. Łukasz Buzun udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii na Mszy świętej o godz. 19:00. Zapraszamy na te Mszę świętą również rodziców, chrzestnych i najbliższych. Wspólnie będziemy modlić się w intencji bierzmowanych.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek czerwca. Nawiedzenie chorych wyjątkowo w czwartek od godz. 14:00. Proszę zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź święta w piątek od godz. 18:00 – 19:00.

4. Dziś, w niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego o godz. 20:00 w Bułakowie odbędzie się poświęcenie odnowionej figury św. Jana ufundowanej przez mieszkańców Bułakowa, a także poświęcenie krzyża wiejskiego, odnowionego w ubiegłym roku. Rada Sołecka Bułakowa zaprasza mieszkańców na poświęcenie figury oraz zachęca rodziny do wzięcia udziału w nabożeństwie majowym w intencji rodzin przy krzyżu.

5. W środę, 1 czerwca przypada międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się w tym dniu za dzieci szczególnie z naszej parafii.

6. Od środy rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy świętej o godz. 19:00, w niedzielę o godz. 10:40.

7. W sobotę, 4 czerwca przypada 25 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza. W tym dniu będziemy dziękować Bogu za dar pontyfikatu Jana Pawła II.

8. Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

9. W najbliższą sobotę proszę o posprzątanie kościoła rodziny: Cejka, Kurzawa, Zawada, Kusiciel, Kasprzak.

10. Jest nowy numer: „Gościa niedzielnego” do nabycia w zakrystii.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE
Zapowiedź pierwsza:

Ewelina Krystkowiak
panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Bułaków
Bartosz Twardowski
kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Józefów

Módlmy  się  za  narzeczonych,  aby  jak  najlepiej  przygotowali  się  do godnego  przyjęcia  Sakramentu  Małżeństwa. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym księdza proboszcza. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek pomówienia i oszczerstwa są grzechem ciężkim.

Mokronos, 29.05.2022

Ks. Piotr Wesołowski