ODPUST ŚW. ROZALII – 6.09.2020

ODPUST ŚW. ROZALII – 6.09.2020

                                   

          Dziękujemy Bogu za św. Rozalię, która wybrała Chrystusa oddane modlitwie i pokucie. Dziś pokazuje, nam, że świat może być lepszy przez ludzi o sercu rozumnym i dodobrym. Tylko tacy, którzy nie szukają za wszelką cenę uznania u ludzi są prawdziwie wolni i pierwsi przed Bogiem.

           „Święta Patronko naszego kościoła –  Twe imię piękne jak róży kwiat.               Przed Twą świętością chylimy czoła – miej nas w opiece i cały świat.”

  1. Dziś w Serafinowie uroczystości odpustowe ku czci  św. Rozalii  połączone z dziękczynieniem za zbiory:           Msze św.: w Mokronosie o g.7.30, w Serafinowie – I Msza św. o g. 9.30, – suma odpustowa o g. 11.30.
  2.   Uroczystościom przewodniczy ks. kan. Jerzy Ranke z parafii Koziegłowy,  która buduje kościół i na to przeznaczamy ofiary z dzisiejszej składki.
  3. Pamiętajmy o zakładaniu masek i zachowaniu odpowiedniego dystansu.
  4. W poniedziałek Msza św. w Serafinowie o g. 18.30.
  5. W Mokronosie w pozostałe dni o g. 19.00.
  6. We wtorek Narodzenie NMP –  MB Siewnej – podczas Mszy św. będzie  święcenie  ziarna  na tegoroczne zasiewy.
  7. W przyszłą niedzielę kończy się przedłużony z powodu epidemii czas spowiedzi  wielkanocnej.
  8. Kandydaci do bierzmowania  przyjdą na spotkanie za tydzień o g. 9.00. Przed kościołem będzie zbiórka ofiar Grobu Pańskiego, przełożona z kwietnia, z W. Piątku ze względu na epidemię.
  9. Podziękowanie za ofiary i dary na odpust św. Rozalii. Dziękuję mieszkańcom Serafinowa –  zwłaszcza tym, którzy przygotowali dzisiejszą uroczystość a więc  podjęli sprzątanie   kościoła, wykosili trawę przy kościele, na parkingu i przy pałacu  a także oflagowali      otoczenie kościoła oraz wszystkim innym, którzy włączyli się w przygotowania odpustu  –   Bóg zapłać.

4. Również podziękowanie za sprzątanie kościoła w Mokronosie z Gościejewa rodz.:.    Zdunków, Szwałków, Ćwików, Bochnów i Galewskich. W sobotę proszę rodz.: Maciejczyków,  Wiesnerów,  Leszka Roszczaka, Kramarczyków i Karolczaków.

5. W przyszłą niedzielę będzie w Kożminie w Klubie Seniora w g.9.30-13.30 akcja poboru potrzebnej krwi.   Doroczne spotkanie młodzieży naszego dekanatu u św. Rozalii będzie w czwartek    17 września.

Dodaj komentarz