Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020

Poniedziałek Wielkanocny – 13.04.2020

          Zmartwychwstanie  Jezusa   niepokoi  tylko  tych,  którzy żyją wyłącznie doczesnością, zakłamaniem, nieuczciwością i sprawami   materialnymi. Dla nas jest umocnieniem wiary – zapewnieniem, że prawdziwe jest życie prawe, trzeźwe, uczciwe, wrażliwe na potrzeby        innych –  mimo sprzeciwu świata na te wartości. „Nie bójcie się, jestem z wami – zapewnia dziś Jezus.

  1. Msze św. w tygodniu o g.18.30 i 19.00.  W sobotę w Serafinowie o g.18.30.
  2. Trwa świąteczna Oktawa Wielkanocna – z tej racji w piątek nie ma dnia postnego.
  3. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego (dziękuję p. Natalii za jej prowadzenie).
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia – po Mszy św. o g.11.00 nabożeństwo.
  5. Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego – ks. Robertowi i Piotrowi a Adamowi – za służbę ministrancką w te dni święte. Wdzięczni jesteśmy p. Elwirze za całą posługę – bez jej udziału byłoby trudno przeżyć W. Tydzień. Dziękujemy też Dawidowi – dzięki      transmisji, którą przeprowadzał z naszego kościoła wielu mogło uczestniczyć w wydarzeniach tego świętego czasu. Dziękuję też kościelnemu Józefowi za służbę  w kościele –  wszystkim Bóg zapłać.
  6. W piątek ks. Robert obchodzi imieniny – dziękując Mu za dotychczasową posługę w naszej parafii, w kościele i  prace przy kościele – już dziś składamy mu życzenia codziennej radości z kapłańskiej służby Bogu i ludziom, wszelkich darów Ducha św., opieki MB i dobrego zdrowia – Szczęść Boże.
  7. Podziękowanie za ofiary: na daninę diecezjalną , na kwiaty do Grobu Pańskiego:  od I Róży Matek z Mokronosa, od 12 rodz – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz