Poniedziałek Wielkanocny – 5.04.2021

Poniedziałek Wielkanocny – 5.04.2021

          Zmartwychwstanie  Jezusa   niepokoi  tylko  tych,  którzy żyją wyłącznie doczesnością, zakłamaniem, nieuczciwością i sprawami   materialnymi. Dla nas jest umocnieniem wiary – zapewnieniem, że prawdziwe jest życie prawe, trzeźwe, uczciwe, wrażliwe na potrzeby        innych –  mimo sprzeciwu świata na te wartości. „Nie bójcie się, jestem z  wami” – zapewnia dziś Jezus.

  1. Msze św. w tygodniu o g.18.30 (w czwartek o 18.30 i 19.00).
  2. W soboty odtąd w Serafinowie o g.18.30.
  3. W I Piątek (przeniesiony z ubiegłego tygodnia): spowiedź i Komunia św. dzieci o g.15.30, wieczorem od g. 17.45 adoracja, okazja do spowiedzi, o g.18.30 Msza św. zbiorowa.
  4. Trwa świąteczna Oktawa Wielkanocna – z tej racji w piątek nie ma dnia postnego. Codziennie Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  5. W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Miłosierdzia – po Mszy św. o g.11.00 nabożeństwo.
  6. Dziękuję za przygotowanie Grobu Pańskiego – ks. Robertowi, Karolowi, Przemkowi Adamowi i Igorowi (tym ostatnim szczególnie za służbę w te dni święte). Wdzięczni jesteśmy p. Elwirze za całą posługę – bez jej udziału byłoby trudno przeżyć W. Tydzień. Dziękujemy też Dawidowi – dzięki transmisji, którą przeprowadzał z naszego kościoła wielu mogło uczestniczyć  w wydarzeniach tego świętego czasu. Dziękuję kościelnemu Józefowi za służbę  w kościele i kilku ministrantom –  wszystkim Bóg zapłać.
  7. Podziękowanie za piątkowe sprzątanie kościoła i ofiarę z Bułakowa rodz. Kulińskich, Baszkowskich Pachurków, Teodorczyków i Kaźmierczaków (p. Konarczakom, Trawińskim i Robakowskim – za ofiarę). W sobotę proszę z Małgowa rodz. Kurzawów, Zawadów, Kusicielów, Kasprzaków i Rybczyńskich.
  8. Również podziękowanie za ofiary: na daninę diecezjalną i za miejsce w ławce, na kwiaty do Grobu Pańskiego od sprzątających kościół i 18 rodz. – Bóg zapłać.
  9. Prasa Katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela, Opiekun, Miłujcie się ).