Trzech Króli – 6.01.2021

TRZCH  KRÓLI –  6.01.2021r.

Mędrcom ze Wschodu zajaśniała „światłość, która     oświeca każdego człowieka”. Szukali i znaleźli Pana i     Króla wieków. I my dziś znaleźliśmy Zbawiciela, który     wciąż przychodzi do nas w Eucharystii i chce byśmy     „wracali stąd inną drogą” – drogą wiary w codziennym życiu.

1. W piątek spowiedź i Komunia św. dzieci o g.15.00. Wieczorem od g.17.15 adoracja a o g.18.00 – Msza św. zbiorowa.
  2. W niedzielę święto Chrztu Pańskiego.
  3. Dziękujemy za ofiary dziś składane na potrzeby misji w świecie – Bóg zapłać.
  4. We wtorek był pogrzeb + Sylwestra Trawińskiego z Bułakowa. W piątek o g.11.00 będzie pogrzeb + Wandy Borowczyk z Mokronosa – wieczny odpoczynek ….
  5. Poświęcone będą: kadzidło i kreda, które są w foliowych saszetkach. Można je będzie zabrać przy żłóbku i w domu kredą nakreślić na drzwiach inicjały imion Mędrców K M B  i obecny rok. Między literami pisze się krzyżyk. Węgielek ostrożnie rozpalić nad zapalniczką lub świeczką, położyć na metalowy podstawek, poczekać  aż się rozżarzy a potem posypać kadzidłem. Można to uczynić np. przed wieczorną       modlitwą całej rodziny.

Program spotkań kolędowych w kościele – zapraszamy na g.19.00:

– W czwartek, 7.01. – rodziny z Serafinowa,

– w poniedziałek, 11.01. – rodziny z Wziąchowa, część I (od p. Waścińskich i bloki)

– we wtorek, 12.01. – resztę rodzin z Wziąchowa oraz Małgów – część I     (od p. Mrzewków do byłej spółdzielni i bloki

– w środę, 13.01. – resztę rodzin z Małgowa

– w czwartek, 14.01. – rodziny z Bułakowa – część I (od strony Pogorzeli do krzyża i dalej do p. Drukarczyków i Sierszulskich w stronę Kaczejgórki,

– w piątek, 15.01. – resztę rodzin z Bułakowa (od Krystkowiaków i od szkoły w stronę Mokronosa).

Korzystajmy przy okazji ze spowiedzi i Komunii św., aby można było zanieść błogosławieństwo Boże do domu.

Dalszy program podamy w niedzielę.