UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ 04.06.2023
 1. Dzisiaj przypada 26 rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Kalisza. Dziękujmy Bogu za dar pontyfikatu Jana Pawła II i prośmy o jego wstawiennictwo w Niebie.

 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  – w poniedziałek, 5 czerwca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  – w czwartek, 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

 3. Rozpoczęliśmy czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dzień powszedni po Mszy świętej o godz. 19:00, w sobotę po Mszy świętej o godz. 17:00, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00.

 4. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. Po Mszy św. o godz. 11:00  wyruszy procesja do czterech ołtarzy ustawianych na trasie w Mokronosie. Wieczorem Msza św. z nieszporami i procesją o godz. 19:00 – obsługują mieszkańcy Mokronosa. W procesji niesiemy chorągwie i obrazy. Baldachim poniesie stała obsługa, a wieczorem mężczyźni z Mokronosa (w następne dni poniosą mężczyźni z wiosek, które będą miały swoją Mszę św.). Również obrazy i chorągwie poniosą w Boże Ciało panie ze stałej obsługi, natomiast wieczorem i podczas Oktawy – panie z poszczególnych wiosek  – proszę się porozumieć i poinformować. W piątek na Mszę świętą z procesją o godz. 19:00 w Oktawie zapraszamy szczególnie mieszkańców Józefowa i Suśni. W sobotę Msza święta z procesją o godz. 19:00 w Serafinowie, na którą zapraszamy szczególnie mieszkańców Serafinowa. W sobotę będzie również Msza święta o godz. 17:00 w Mokronosie. Procesja w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 – obsługują mieszkańcy Bułakowa. W Boże Ciało na godz. 11:00 zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a w poszczególne dni Oktawy zapraszamy szczególnie dziewczynki z tych wiosek, które są wyznaczone. Serdecznie dziękuję za ofiary składane w intencji o dobre urodzaje od poszczególnych wiosek.

 5. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.

 6. W poniedziałek, 29 maja zmarł + Andrzej Kąkolewski, lat 73, zam. Skałów 8. Pogrzeb odbył się w piątek, 2 czerwca o godz. 14:00. W czwartek, 1 czerwca zmarł + Roman Wałęsa, lat 67, zam. Mokronos 93. Pogrzeb obył się w sobotę, 3 czerwca o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Klauza, Kuś, Roszczak, Wolny, Patalas Tomasz, Patalas Paweł. Za tydzień proszę rodziny: Cepil, Szymczak, Kaczmarek, Krawiec, Kwiatkowski, Włódarczyk, Klause.

 8. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.