V Niedziela W. Postu – 21.03.2021

V Niedziela W. Postu – 21.03.2021

          „Teraz odbywa się sąd nad światem, a Ja – gdy zostanę podwyższony na krzyżu – wszystkich pociągnę do siebie” – mówi dziś Jezus.  Odnawiający czas Wielkiego Postu zbliża nas do Jezusa i do siebie. Niech nie zabraknie nam odwagi i wytrwałości, gdy nadchodzi czas zbawienia. „Stwórz, o Boże, w nas serce czyste i odnów w nas swego ducha” .

  1. Dziś Gorzkie Żale o g.9.00. Po Mszy św. można odbierać w biurze parafialnym książeczki do I Komunii św.
  2. Msze św. w tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o g.18.00 i 18.30, w pozostałe dni o g.18.00.
  3. W czwartek uroczystość Zwiastowania NMP.
  4. W piątek ostatnia Droga Krzyżowa o g.18.00. Przedstawiciele wiosek będą podchodzić do krzyża na swoją stację. Swoją  stację będą też miały dzieci I-komunijne, kandydaci do bierzmowania       i ministranci. Zapraszamy też innych, którzy jeszcze na Drodze Krzyżowej nie byli. Ostatnia szansa zapisu kandydatów do bierzmowania. Po drodze krzyżowej i Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych.
  5. Za tydzień Niedziela Palmowa – błogosławienie wiązanek palmowych: uroczyste – o g.9.00, zwykłe – o g. 7.30 i 11.00.  
  6. Codziennie okazja do spowiedzi: wieczorem pół godziny przed Mszą św., w środę po południu od g.15.00 do 16.00, w sobotę od g.16.00- 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni tydzień.
  7. Dziękujemy za ofiary na daninę diecezjalną, za miejsce w  ławce oraz na kwiaty do Grobu Pańskiego (od sprzątających kościół, I Róży Matek z Wziąchowa, III Róży z Wrotkowa, IV Róży z Mokronosa, mieszkańców Skałowa, od Matek Różańcowych i mieszkańców      Serafinowa, II Róży z Małgowa,  mieszkańców Kaczejgórki, I Róży z Wrotkowa i   od 25 rodzin). 
  8. Dziękujemy również za ofiary na nasze  remonty –   Bóg zapłać.  W kwietniu będą założone nowe schody na chór.
  9. Podziękowanie za sprzątanie kościoła  z Bułakowa rodz.: Kempów, Wyzujów, Pakoszów, Jędrkowiaków i Szymałków (p. Trawińskim- za ofiarę). W sobotę proszę rodz.: Nowickich, Gęstwów, Waligórów, Przybyszewskich, Bade i Teodorczyków.
  10. Pamiętajmy o chorych i starszych – zgłaszamy ich uzgadniając termin odwiedzin.

11. W sobotę był pogrzeb + Janusza Leśniaka z Mokronosa – wieczny odpoczynek …

12. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela i z ubiegłej niedzieli Opiekun).   Są jeszcze książki o św. Józefie „Cień Ojca” po 9,-zł.