V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

V Niedziela Wielkanocna – 2.05.2021

          „Kto trwa we Mnie, ten przynosi owoc obfity”- mówi dziś Jezus. Trwać z Jezusem to spotykać się z Nim w modlitwie,  w niedzielnej Mszy św., sakramentach  a także w codziennym życiu w służbie miłości wobec bliźnich – być po prostu świadkiem Ewangelii i nie być wyrzuconym jak uschła latorośl ..

  1. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. Msza św. w int. strażaków o g.11.00 – zapraszamy.
  2. W tygodniu Msze św. i nabożeństwa majowe o g.18.30, w niedziele o g.11.00.  We wtorek wspominamy św. Floriana, w czwartek św.św. Apostołów Filipa i Jakuba, w sobotę św. Stanisława Bpa i Męcz., Patrona Polski.
  3. W I piątek spowiedź i Komunia św. dzieci o g.15.30, wieczorem od g.17.45 adoracja, okazja do spowiedzi dla młodzieży i starszych, o g.18.30 Msza św. zbiorowa za zmarłych
  4. Trwa czas spowiedzi wielkanocnej. Okazja codziennie pół godziny przed Mszą św.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Małgowa rodz.: Celebańskich, Rychlewskich, Krzysztofa Nowaka, Kostków, Łukasza Mikołajczyka. W sobotę proszę rodz.:   Bogdana Nowaka, Grzegorza Mikołajczyka, Osuchów, Boguszów i Wojciechowskich.
  6. Prasa katolicka (Przewodnik, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny,  Mały Gość, Niedziela a także Opiekun z ubiegłej niedzieli).
  7. Jesteśmy proszeni, by dziś i jutro wywiesić narodową flagę.

          Papież Franciszek prosi, aby w miesiącu maju cały Kościół wzywał wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny w intencji zakończenia epidemii,  a w sposób szczególny zachęca nas wszystkich do gorliwej modlitwy za tych, których pandemia dotknęła najbardziej. Tej modlitwie za cały Kościół będzie na zmianę przewodniczyło trzydzieści sanktuariów maryjnych Każdego dnia będą modlitwy w innym sanktuarium Matki Bożej na świecie. Jutro takim centrum będzie Jasna Góra.                                            Jutro my również dołączymy do tej modlitwy w czasie nabożeństwa majowego w naszym kościele o g.9.00. Ojciec Święty zachęca, byśmy to czynili  też w naszych domach codziennie, by wraz z całą rodziną pomodlić się wieczorem na Różańcu.