V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020r.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 29.03.2020r.

Największym nieszczęściem człowieka jest śmierć duchowa na skutek grzechu. Jezus, który wskrzesił Łazarza, może i nas przywrócić do życia wiecznego w Sakramencie Pokuty. „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Wierzysz w to? – pyta dziś i wciąż z miłością na nas czeka.

W myśl ostatnich rozporządzeń na wszelkich zgromadzeniach w kościele  nie może być więcej niż 5 osób – także w niedzielę. Prosimy o tym pamiętać …   Dla nas kapłanów to też niełatwe przeżycie pustego kościoła – ale my tu będziemy na pewno …

 1. Msze św. w tygodniu odtąd o g.18.30 i 19.00. Kościół będzie otwarty codziennie przez cały  dzień  – można wejść choćby na chwilę, aby nadal modlić się o oddalenie epidemii, która wciąż nam zagraża i o to, żebyśmy mogli wreszcie wrócić do kościoła …
 2. Ze względu na trwającą epidemię nie będzie w tym roku rekolekcji dla dzieci i parafialnej spowiedzi wielkopostnej. Wykorzystujmy więc wszelkie możliwości.

Okazja do spowiedzi codziennie od poniedziałku do piątku:

 • przed południem od g.9.00 do g.10.00,
 • po południu od g.15.00 do 16.00,
 • i wieczorem na godzinę przed Mszą św.,
 • w soboty od g.15.00 do 16.00.

Wykorzystajmy wszelkie możliwości już w tym tygodniu, bo po niedzieli może będzie czekać w kolejce na dworze przed kościołem … Prosimy, aby nie przychodzili na razie ci, którzy mieli kontakt  z osobami wracającymi z zagranicy albo z tymi, którzy są na kwarantannie.

 • W I piątek dodatkowo:  
 • –  od g.17.30 – adoracja, okazja do spowiedzi,
 • –  g.18.30Msza św. zbiorowa za zmarłych. Ponieważ nie może nas być więcej niż 5 osób,  intencje za zmarłych można składać wcześniej do koszyczka obok chrzcielnicy – będą w I piątek odczytane.            
 1. Za tydzień Niedziela Palmowa.
 2. Dziękujemy za ofiary: na daninę diecezjalną i za miejsce w  ławce,
  na kwiaty do Grobu Pańskiego (od mieszkańców i Matek  Różańcowych  z Serafinowa, II Róży  Matek z Mokronosa, II Róży z Małgowa, od 20 rodzin).  Bóg zapłać.  Tym razem kościół posprzątaliśmy we własnym zakresie ….

3. W piątek był pogrzeb + Marii Kaczmarek, natomiast we wtorek o g.11.00 będzie pogrzeb +Teresy Zielonka – obie z Bułakowa. We wtorek będzie też o g.13.00 pogrzeb + Dariusza Galewskiego z Małgowa – wieczny odpoczynek …

  Nowe wskazania na czas epidemii:

 1. Biskup kaliski udziela dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. na czas nieograniczony.
 2. Ostateczny termin I Komunii św. ma być określony najwcześniej na miesiąc przed dotychczasowym terminem (u nas podamy go w Wielkanoc).

Wskazania jakie otrzymaliśmy dotyczące pogrzebów

 1. Obowiązuje przepis o zgromadzeniach. Dlatego w pogrzebach może uczestniczyć tylko najbliższa rodzina – domownicy. Dotyczy to również zgromadzeń w miejscach otwartych, a takim jest także cmentarz.
 2. Należy zrezygnować z organizacji konduktów (między kościołem a cmentarzem).
 3. Pogrzeb odbywa się najpierw na cmentarzu a potem w kościele jest Msza św. (może być w późniejszym terminie).  Należy pamiętać o nieotwieraniu trumny.

Dodaj komentarz