V NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.05.2022

1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka przed kościołem na kleryków seminarium duchownego w Kaliszu.

– w poniedziałek, 16 maja – św. Andrzeja Boboli – kapłana, męczennika, patrona Polski – święto

3. Nabożeństwo majowe w niedzielę o godz. 10:40, w dzień powszedni po Mszy świętej o godz. 19:00.

4. Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. W sobotę, 28 maja organizowany jest zjazd absolwentów Szkoły Rolniczej w Marszewie z okazji 65 – lecia istnienia szkoły. Szczegółowe informacje absolwenci znajdą na stronie internetowej: www.marszew.pl lub pod numerem telefonu: 62 74 21 361.

6. W najbliższy czwartek, 19 maja o godz. 16:00 w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu święcenia kapłańskie otrzyma trzech diakonów: dk. Jędrzej Grobelny z parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, dk. Patryk Ławrynowicz z parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wlkp. i dk. Rafał Maciak z parafii św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wlkp.

7. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Lichenia odbędzie się w czwartek, 19 maja. Msza święta w tym dniu będzie odprawiona w Licheniu.

8. We wrześniu wygasa umowa na dzierżawę ziemi parafialnej. Osoby zainteresowane dzierżawą tylko za naszej parafii mogą składać oferty do niedzieli, 19 czerwca włącznie.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Mielcarek, Florkowska, Kaczmarek, Jaśniak. Za tydzień proszę rodziny: Ziętkiewicz, Fabisiak, Twardowski, Roszczak Maciej, Mielcarek, Klarczyk.

10. W sobotę, 14 maja zmarła + Wioleta Bruder, lat 55, zam. Kaczagórka 37. Pogrzeb odbędzie się w środę, 18 maja o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek…

11. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE

Zapowiedź pierwsza:

1. Szymon Małecki
    kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. ul. Wrocławska 136, Kalisz
    Angelika Błaszyk
    panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Bułaków 89

2. Jakub Mikołajczak
    kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. ul. Siedlemińska 17, Potarzyce
    Monika Dąbrowska
    panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Kaczagórka 6

3. Piotr Zajfert
    kawaler, wyznianie rzymsko – katolickie, zam. Nowa Obra 74
    Marta Leśniak
    panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Mokronos 74

Módlmy  się  za  narzeczonych,  aby  jak  najlepiej  przygotowali  się  do godnego  przyjęcia  Sakramentu  Małżeństwa. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym księdza proboszcza. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek pomówienia i oszczerstwa są grzechem ciężkim.

Mokronos, 15.05. 2022

Ks. Piotr Wesołowski