VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023

– we wtorek, 16 maja – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – patrona Polski
    – w niedzielę, 21 maja – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2. Dziś o godzinie 11:00 dzieci z naszej parafii, z klasy 3 przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci zapraszamy na biały tydzień na Msze święte: w poniedziałek na godz. 16:00, w pozostałe dni tygodnia na godz. 19:00.

3. W poniedziałek, we wtorek i w środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Po Mszy świętej o godz. 19:00 udamy się uczcić krzyż.
    – w poniedziałek – krzyż na rozstaju dróg do Wrotkowa i Skałowa (zapraszamy szczególnie mieszkańców Mokronosa, Wrotkowa, Skałowa i Serafinowa)
    – we wtorek – krzyż na rozstaju dróg do Józefowa i Gościejewa,  (zapraszamy szczególnie mieszkańców Gościejewa, Paniwoli, Suśni  i Józefowa)
    – w środę – krzyż przy drodze do Małgowa (zapraszamy szczególnie mieszkańców Kaczagórki, Bułakowa, Małgowa i  Wziąchowa). Przy okazji dziękujemy za troskę o nasze krzyże przydrożne i figury.

4. Za tydzień przeżywać będziemy rocznice Pierwszej Komunii Świętej. Msza święta dla dzieci o godz. 9:00. Proszę, aby dzieci przyszły na te Mszę świętą w szatkach komunijnych, a jeśli nie mają to w uroczystym stroju.

5. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Lichenia odbędzie się w poniedziałek, 22 maja. Msza święta w tym dniu będzie odprawiona w Licheniu.

6. W poniedziałek, 8 maja zmarła + Urszula Praczyk, lat 37, zam. Gościejew 55. Pogrzeb odbył się w piątek, 12 maja o godz. 15:00. W środę, 10 maja zmarł + Czesław Bałoniak, lat 83, zam., Wrotków 16. Pogrzeb odbył się w sobotę, 13 maja o godz. 12:00. Wieczny odpoczynek…

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci klas 2. Za tydzień proszę rodziny: Michalak, Drobnik, Mikołajczyk, Kubiak, Trawiński.

8. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.