VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021

VI Niedziela Wielkanocna – 9.05.2021

Wierzymy, że Zmartwychwstały Chrystus nie przestaje nas miłować przez wszystkie dni aż do skończenia świata. Na czas rozstania pozostawił nam takie zapewnienie: „Jak mnie umiłował Ojciec, tak Ja was umiłowałem – wytrwajcie w miłości mojej …” 

  1. Msze św. i nabożeństwa majowe o g.18.30.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. W te dni udawaliśmy zwykle się do przydrożnych krzyży, by prosić o błogosławieństwo dla pracy na roli i w ogrodach: Tym razem podobnie jak w ubiegłym roku – ze względu na epidemię  będziemy modlić się w kościele, wspominając:
  •  w poniedziałek – krzyż na rozstaju dróg do Wrotkowa i Skałowa          (zapraszamy szczególnie mieszkańców Wrotkowa, Skałowa i Serafinowa)
  •  we wtorek – krzyż na rozstaju dróg do Józefowa i Gościejewa,              (zapraszamy szczególnie mieszkańców Gościejewa, Paniwoli, Suśni         i Józefowa),
  •  w środę – krzyż przy drodze do Małgowa (zapraszamy szczególnie mieszkańców Kaczejgórki, Bułakowa, Małgowa i  Wiąchowa)

           Przy okazji dziękujemy za troskę o nasze krzyże przydrożne i figury.W czwartek po Mszy św. spotkanie z rodzicami przygotowującymi dzieci do I Komunii  św.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia PJ.

4. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty z Małgowa rodz. : Mikołajczyków, Osuchów,  Boguszów i Wojciechowskich (p. Nowakom – za ofiarę). W sobotę proszę rodz.:  Mewków, Patejuków, Jerszyńskich, Gabryelczyków, Augustyniaków i Gumiennych.

5. W czwartek był pogrzeb + Władysławy Pazoła z Gościejewa,  najstarszej naszej parafianki, a w sobotę + Franciszki Wyzuj z Wrotkowa W ubiegłym tygodniu pochowaliśmy + Janinę Masłowską z Małgowa – wieczny odpoczynek …

6. Prasa katolicka (Przewodnik, Mały Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela, Opiekun).