VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022
  1. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka przed kościołem na poszkodowanych w nawałnicach.

  2. W środę popielcową i pierwszą niedzielę wielkiego postu zbiórka przeznaczona na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy jak i pomoc bezpośrednio na Ukrainie. Zgodnie z wolą Papieża Franciszka w środę popielcową przeżywać będziemy dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą. Prosimy o codzienną modlitwę o pokój na Ukrainie. W naszej parafii w środę popielcową o godz. 10:30 odmówimy różaniec w intencji pokoju na Ukrainie.

  3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    – w piątek, 4 marca – św. Kazimierza Królewicza – święto

  4. W najbliższą środę, 2 marca przypada środa popielcowa rozpoczynająca Wielki Post. Msze święte w tym dniu o godz. 9:00, 11:00 i 19:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta, dwa skromne) i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Na każdej Mszy świętej obrzęd posypania głów popiołem. W czasie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18:30, gorzkie żale w niedzielę o godz. 10:40. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się 19 marca w sobotę i potrwają do poniedziałku 21 marca.

  5. W czasie Wielkiego Postu składana jest dobrowolna danina diecezjalna na potrzeby diecezji.

  6. W najbliższy piątek, 4 marca przypada pierwszy piątek miesiąca. Nawiedzenie chorych od godz. 14:00. Proszę zgłaszać chorych do zakrystii. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00 – 18:00.

  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Frąckowiak, Szymczak, Forszpaniak, Gubańska, Ratajska. Za tydzień proszę rodziny: Zdunek, Chudziński, Misiak, Szwałek i Ćwik. W czasie Wielkiego Postu nie kupujemy kwiatów, można złożyć ofiary.

  8. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.