X Niedziela Zwykła – 6.06.2021

X Niedziela Zwykła – 6.06.2021

      Królestwo Boże doznaje przeciwności ale ciągle wzrasta mocą Chrystusowej łaski. Nasze włączanie się w to Królestwo zapewnia nam troskę ze strony Boga i Jego opiekę aż do dnia Bożych żniw, które ukażą naszą dojrzałość lub jej brak u tych, co zaufali tylko sobie i światu.

  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dziś Msza św. z procesją o g.11.00.  W tygodniu program jest następujący: = w poniedziałek dzień małżeństw i matek w stanie błogosławionym – zapraszamy  na Mszę św. z błogosławieństwem na g.19.00, = we wtorek dzień chorych i osób starszych, które będą mogły przybyć do kościoła – zapraszamy na  Mszę św. z błogosławieństwem o g.19.00, = w środę dzień dzieci – zapraszamy  je z rodzicami na g.19.00.  Po procesji błogosławieństwo dzieci = W czwartek zakończenie Oktawy. O g.18.30 Msza św. i procesja wokół kościoła  do 4 ołtarzy – w tym roku przygotują je: I ołtarz  –   Wziąchów II ołtarz –   Małgów III ołtarz –  Bułaków IV ołtarz –  Kaczagórka.  Początek przygotowań o g.14.00.   Po procesji tradycyjne błogosławienie wiązanek kwiatów.

2. W piątek uroczystość Najśw. Serca P.J. – nie obowiązuje post piątkowy. Tego dnia w bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie biskupi dokonają odnowienia Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, którego dokonali polscy biskupi przed stu laty. Uczynimy to również w naszej parafii. = o g.19.00 Msza św. i  procesja do ołtarza przy Domu Pogrzebowym, nabożeństwo do NSPJ.  a po powrocie do kościoła błogosławieństwo kończące całą Oktawę.            

3. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

4. W przyszłą niedzielę zapraszam na uroczystość 50-lecia mojego kapłaństwa.  Msza św. dziękczynna o g.12.00. Nie będzie Mszy św. o g.11.00.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła. Z Małgowa były rodz..: Praczyków, Kapłonów,  Wachowiaków, Mikołajczyków i Dworniczaków.  W sobotę proszę rodz.: Stróżyków, Gościniaków, Celebańskich, Tanasiów i Kazańskich.

6. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela i Opiekun).

7. Zbiórka ministrantów – piątek, g.16.00.

Odwiedziny chorych = poniedziałek, g 9.00 Kaczagórka (Marciniak, Mroczek, Drukarczyk), Bułaków ( Pierszała, Kulińska, Wytrzyszczak, Robak) = wtorek, g.14.00 Mokronos (Kurzawa, Krzekotowska, Łakomiak), Serafinów (Sobańscy) = środa, g.9.00 Bułaków (Kempa, Gęstwa) Małgów (Szajda, Nowaczyk) = czwartek, g.14.00 Wrotków (Szczepaniak, Kukiełczyńska) Skałów (Kempa)