XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022
 1. Dziś po Mszach świętych przed kościołem zbiórka na uczelnie katolickie.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – we wtorek, 21 czerwca – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  – w czwartek, 23 czerwca – Narodzenie św. Jana Chrzciciela – uroczystość
  – w piątek, 24 czerwca – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość
  – w sobotę, 25 czerwca – Niepokalanego Serca Maryi

 3. W czwartek, 23 czerwca przypada Dzień Ojca. Modlić się będziemy w tym dniu o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla wszystkich ojców z naszej parafii.

 4. Dziękuję za ofiary składane w zeszłą niedzielę. Zebrano 1528 zł.

 5. Msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego zostanie odprawiona w czwartek, 23 czerwca o godz. 9:00. Dziękować będziemy Bogu za miniony rok szkolny. Zapraszamy na te Mszę świętą wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, rodziców i uczniów. Ta msza święta zostanie odprawiona za + Marie Woźniak – intencja uczniów klasy VIII a z rodzicami.

 6. Trwa oktawa Bożego Ciała. Jednocześnie pragnę podziękować osobom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało i wszystkim, którzy włączyli się w uświetnienie tej uroczystości. W poniedziałek o godz. 19:00 Msza święta w Serafinowie. We wtorek zapraszamy mieszkańców Wziąchowa, w środę Kaczagórki, w czwartek Wrotkowa. W piątek, 24 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy mieszkańców Skałowa. W tym dniu będzie również procesja wokół kościoła. Proszę mieszkańców Gościejewa i Paniwoli o przygotowanie ołtarza koło domu pogrzebowego. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę, 25 czerwca mieszkańców Małgowa. Zakończenia oktawy Bożego Ciała w czwartek, 23 czerwca o godz. 19:00 wraz z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Pierwszy ołtarz przygotowują mieszkańcy Wrotkowa, drugi ołtarz przygotowują mieszkańcy Skałowa, trzeci ołtarz przygotowują mieszkańcy Gościejewa i Paniwoli, czwarty ołtarz mieszkańcy Józefowa i Suśni.

 7. Przypominam, że do dzisiaj osoby z naszej parafii mogą składać oferty na dzierżawę ziemi parafialnej. Oferty można wrzucać do skrzynki na listy. Zainteresowanych, którzy złożyli owe oferty zapraszam w środę, 22 czerwca do świetlicy wiejskiej w Mokronosie na godz. 20:30.

 8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożone ofiary rodzinom: Majnert, Seraszek, Rybczyńki, Konarczak, Rybka. Za tydzień proszę rodziny: Zawiślak, Adamczak, Celebański, Rychlewska, Nowak.

 9. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”. Zachęcam do nabywania.ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIEZapowiedź druga:


Ewelina Krystkowiak
panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Bułaków
Bartosz Twardowski
kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. JózefówZapowiedź pierwsza:Klaudia Nowaczyk
panna, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. ul. Szkolna 53, Nosków
Mateusz Kostka
kawaler, wyznanie rzymsko – katolickie, zam. Gościejew 40


         Módlmy  się  za  narzeczonych,  aby  jak  najlepiej  przygotowali  się  do godnego  przyjęcia  Sakramentu  Małżeństwa. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy narzeczonymi, proszony jest poinformowanie o tym księdza proboszcza. Należy jednak pamiętać, że jakiekolwiek pomówienia i oszczerstwa są grzechem ciężkim.Mokronos,19.06.2022

Ks. Piotr Wesołowski
proboszcz