XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021

„Dlaczego jesteście bojaźliwi? Dlaczego brak wam wiary?” – pyta nas dziś Jezus. Nie brak nam burz życiowych, sytuacji trudnych, nieraz nie do zniesienia. Spotkanie z Jezusem, zwłaszcza w niedzielnej Mszy św. zawsze przynosi pokój i łagodny powiew łaski.      

  1. Msze św. i nabożeństwo czerwcowe o g.19.00.
  2. We wtorek o g.16.00 zbiórka wszystkich ministrantów.
  3. W  środę Dzień Ojca, w czwartek święto Narodzenia św. Jana Chrzciciela (odpust w Rozdrażewie).
  4. W środę Msza św. we Wziąchowie o g.17.30. Wieczorem o g. 20.00 poświęcenie krzyża w Suśni – zapraszamy.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Rok szkolny kończymy w łączności   z Jezusem – zapraszamy dzieci i rodziców na Mszę św. o g.16.00. Okazja do spowiedzi  każdego dnia przed Mszą św. Odtąd może być więcej ludzi w kościele dlatego w Serafinowie od soboty Msza św.   o g.19.00. W niedzielę po Mszy św. o g. 9.00 spotkanie  z kandydatami do bierzmowania   – omówimy dalszy ciąg przygotowań.
  6. Jeszcze raz dziękuję za liczny udział w moim niedzielnym Jubileuszu. Wdzięczny  jestem szczególnie za przygotowanie tej uroczystości, za modlitwę, życzenia i wszelkie dary i ofiary – Bóg zapłać.
  7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła z Małgowa rodz.: Pytów, Jańczaków, Seraszków,   Kopeciów, Przybyłów, Regulskich, Golów i  z ubiegłego tygodnia Kazańskich (p. Gęstwa,  Zawadom i Praczykom – za kwiaty). W sobotę proszę z Mokronosa rodz.: Klimków,   Mielcarków, Kramarczyków, Nowaków, Leśniaków i Sikorów.
  8. Prasa katolicka (Przewodnik, Niedziela, Gość Niedzielny,  Miłujcie się i Opiekun).

Ks. Biskup z dniem 31 lipca zwolnił mnie z urzędu proboszcza parafii Mokronos. Na moje miejsce z dniem 1 sierpnia mianował proboszczem ks. Macieja Dudka, dotychczasowego proboszcza w parafii Roszki. Ks. Robert będzie miał zmianę z dniem  25 sierpnia.