XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021

       „Idźcie – oto was posyłam” – mówi Jezus. Wracamy więc   do naszych domów, do miejsc pracy, odpoczynku, do napotkanych ludzi – wszędzie: z dobrym słowem, pomocną ręką, życzliwością   i otwartym sercem – z tym na co my też oczekujemy od innych. Mamy na to Boże błogosławieństwo.

  1. Msze św. w tym tygodniu: o g.19.00 ( w poniedziałek, wtorek i środę również o g.18.00).
  2. W piątek wspomnienie  MB Szkaplerznej.
  3. W przyszłą niedzielę w naszym kościele pierwszy z odpustów: uroczystość NMP z Góry Karmel czyli MB SzkaplerznejSuma odpustowa  z  procesją  o  g.11.00.       W procesji niesiemy obrazy i chorągwie, dziewczynki sypią kwiatki. Po nabożeństwie przyjęcie do Bractwa Szkaplerza. Zapraszamy szczególnie dzieci, które były u I Komunii św. (w ubiorach I-komunijnych).     Zapraszamy też innych, którzy chcą przyjąć Szkaplerz i należeć do jego Bractwa.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Mokronosa rodz.: Szymczaków, Wydubów, Zgorzelaków, Wolniaków i Czajków (p. Prociów – za ofiarę). W sobotę proszę rodz.: Kaźmierczaków,                    Miernickich, Tyczyńskich, Andrzejewskich i Mielcarków.
  5. W piątek był pogrzeb + Kazimierza Dąbrowskiego z Kaczejgórki a w sobotę – pogrzeb + Jana Brudera z Wrotkowa – wieczny odpoczynek …
  6. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny).