XV Niedziela Zwykła – 18.07.2021

XV Niedziela Zwykła – 18.07.2021

                    „Wypocznijcie nieco” – zachęca dziś Jezus. Dobry  odpoczynek podczas wakacji czy choćby w niedzielę jest  koniecznością, jeśli się chce być lepszym, spokojniejszym i bardziej życzliwym. Jest to więc nakaz miłości. Odpoczynek niedzielny połączony ze spotkaniem z Jezusem podczas Mszy św. jest prawdziwym odnowieniem życia.

  1. Dziś uroczystość odpustowa MB Szkaplerznej. O g.11.00 suma odpustowa z procesją. Po nabożeństwie przyjęcie do Bractwa św. Szkaplerza . Zapraszamy zwłaszcza dzieci, które były u I Komunii św. a także innych chętnych do Szkaplerza.
  2. Msze św. od wtorku o g.19.00. W poniedziałek rocznica ubiegłorocznej I Komunii św. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na g.18.00.
  3. Wspominać będziemy – w czwartek św. Marię Magdalenę, w piątek  św. Brygidę,  Patronkę Europy, w sobotę św. Kingę.
  4. W niedzielę św. Krzysztofa – Patrona kierowców. Po Mszy św. o g.11.00  i 16.30  błogosławienie pojazdów i ich kierowców. Podczas tego błogosławieństwa będą zbierane ofiary na pomoc dla polskich misjonarzy.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Mokronosa rodz.: Kaźmierczaków, Miernickich, Tyczyńskich, Andrzejewskich i Mielcarków. W sobotę proszę rodz.: Piotra Marcinka, Basty, Janusza Marcinka, Sobczaków, Baranów i Leśniaków.
  6. Dziękuję też za ofiary na nasze remonty – zebraliśmy 2.452,- zł, Bóg zapłać.
  7. W sobotę  był pogrzeb + Piotra Galińskiego z Wrotkowa – wieczny odpoczynek …
  8. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny,  Opiekun).                                                      
       W przyszłą niedzielę dzień dorocznej  parafialnej adoracji Najświętszego  Sakramentu. Zapraszamy do kościoła na chwile ciszy, wytchnienia i pokoju     w spotkaniu z Jezusem.       PROGRAM:
= g. 7.30  –  Msza św.,
8.30  –  adoracja mieszkańców Gościejewa, Paniwoli i Józefowa,
= 9.00  –  Msza św. –
     10.00 – adoracja – Kaczagórka i Serafinów
     10.30 –   adoracja – Bułaków, Małgów i Wziąchów        
   = 11.00 –  Msza św. – potem na placu przykościelnym błogosławieństwo dla kierowców  i ich pojazdów i przerwa do g.15.00         15.00 – adoracja –  Mokronos
       15.30 – adoracja –  Józefów  i  Suśnia      
       16.00 – adoracja – Wrotków i Skałów             
= 16.30  –  Nieszpory  i  Msza św. Po nabożeństwie kolejne błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów.  

.