XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

Chrystus rozmnożył chleb i nas nakarmił nim cudownie    w Eucharystii. Posileni tym pokarmem w czas trudnej pracy żniwnej idźmy w nasze codzienne życie z ufnością  zbierać pozostałe plony. „Dzielmy się chlebem, dzielmy się niebem – niech się odmieni oblicze ziemi ..”

      Dziś dzień dorocznej  parafialnej adoracji Najświętszego  Sakramentu.

  1. Msze św. w  tygodniu o g.19.00.
  2. Wspominać będziemy: w poniedziałek św.św. Joachima i Annę – Rodziców NMP, w czwartek św. Martę, w sobotę św. św. Ignacego Loyolę.
  3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Mokronosa rodz.: Piotra Marcinka, Basty, Janusza Marcinka, Sobczaków, Baranów i Leśniaków. W sobotę proszę rodz. Gabryelczyków, Drukarczyków, Szwałków, Staniewskich i Wojtasików.   
  4. Dziękujemy też za ofiary składane na środki transportowe dla misjonarzy – Bóg zapłać.
  5. W środę był pogrzeb + Jana Sobańskiego z Serafinowa – wieczny odpoczynek …
  6. Na kartkach z intencją prosimy koniecznie zaznaczać adres i datę …
  7. W kiosku prasa katolicka (Przewodnik – z książeczką, Gość Niedzielny).
  8. Ks. Biskup mianował z dniem 1 sierpnia proboszczem naszej parafii (w miejsce ks. Macieja Dudka) – ks. Piotra Wesołowskiego, dotychczasowego proboszcza parafii Drołtowice, dek. sycowski.   Niech Jezus mu błogosławi i niech spotka się z naszej strony z życzliwym przyjęciem.
  9. Dziękujemy ks. Robertowi za całość służby kapłańskiej w naszej parafii a na nowej placówce w parafii Żerków i w dalszej posłudze – niech Jezus obdarza wszelkimi darami swego Serca.