XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020

          Opowieści Jezusa o skarbie i perle to opowieści o tym, co  w życiu najcenniejsze. Co jest moim prawdziwym skarbem? Jak wygląda najdroższa perła mojego życia? „Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze, co prawdziwe, jedyne największe – za co warto życie dać …?” Bo tam gdzie twój skarb – tam i serce twoje …

  1. Dziś po Mszy św. o g.11.00 na placu przykościelnym błogosławieństwo dla kierowców i ich pojazdów. Ofiary przeznaczone są na pomoc dla misjonarzy.
  2. Msze św. w  tygodniu: we wtorek rano o g.8.00, w pozostałe dni o g.19.00.
  3. Wspominać będziemy: w środę św. Martę, w piątek św. Ignacego z Loyoli.
  4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Skałowa  rodz: Kempów, Borowczyków, Kąkolewskich, Zarycznych i Spychałów. W sobotę proszę rodz.: Krawców, Wierzowieckich, Burczyków, Niedzielów, Mikołajewiczów i Szymczaków.
  5. Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli we wczorajszej adoracji – niech Jezus błogosławi.
  6. Podziękowanie za ofiary od kierowców dla misjonarzy – Bóg zapłać.
  7. Trwają przygotowania do powiększenia parkingu i położenia kostki na parkingu i  na drodze dojazdowej do cmentarza. Prace rozpoczną się po zbiorach. Powiększony parking będzie przeznaczony dla aut osobowych i pomieści ok. 50 aut .
  8. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela, Opiekun).  
  9. Przypominamy, że chrzest na Mszy św. będzie odtąd udzielany w I sobotę miesiąca o g.17.00  i w III niedzielę o g.11.00 (wyjątkowo ze względu na odpust św. Rozalii  chrzest we wrześniu będzie w II sobotę).

  Apel Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu do seniorów.

     Ludzie starsi padają często ofiarą oszustów. Przestępcy udają waszych najbliższych, którzy rzekomo potrzebują szybko pieniędzy. Przedstawiają się jako policjanci udając, że chcą uratować wasze pieniądze ulokowane w banku i że dlatego trzeba je natychmiast pobrać z banku  i przekazać policji. Pamiętajcie – policja nigdy nie żąda przekazania waszych pieniędzy. Dlatego nie ufajcie nieznanym rozmówcom, nie podawajcie haseł do kont bankowych i pod żadnym pozorem nie pobierajcie pieniędzy z banku, by je przekazać oszustom. Trzeba natychmiast rozłączyć rozmowę i  od razu powiadomić policję na nr alarmowy 112.

Dodaj komentarz