XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023
 1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
  * w poniedziałek, 31 lipca – św. Ignacego Loyoli, kapłana
  * we wtorek, 1 sierpnia – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  * w piątek, 4 sierpnia – św. Jana Marii Vianney’a, kapłana – patrona proboszczów
  * w niedzielę, 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego

 2. We wtorek, 1 sierpnia przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za ojczyznę w naszych modlitwach.

 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek sierpnia. Nawiedzenie chorych od godz. 8:00. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii. Spowiedź od godz. 17:00 – 18:00.

 4. W pierwszy czwartek sierpnia, modlitwa i Msza święta w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – transmitowana przez Telewizje Trwam i Radio Rodzina.

 5. W sobotę, 29 lipca zmarł + Grzegorz Stróżyk, lat 44, zam. Małgów. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 1 sierpnia o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty rodzinom: Miernicki, Zachwiej i Robakowski. Za tydzień proszę rodziny: Staniewski Andrzej, Robakowski Jacek, Leśniak, Krajka, Kulski.

 7. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”. Gość niedzielny będzie dostarczany do parafii do końca sierpnia. Potem można założyć prenumeratę. Jest nowy kalendarz diecezjalny na 2024 rok. Cena: 10 zł.