XVIII Niedziela Zwykła – 2.08.2020

XVIII Niedziela Zwykła – 2.08.2020

Wiele mamy oczekiwań, pragnień, potrzeb … Najlepszą droga do wewnętrznej równowagi jest życie wg Ewangelii. Wówczas jesteśmy bliżej Jezusa i On może na błogosławić. Nie marnujmy więc sił, czasu i pieniędzy na to, co nas od Niego i Kościoła oddala. Sierpień – miesiąc ludzi trzeźwych – to możliwość lepszego, niezmarnowanego życia …

 1. W tym tygodniu:
  • we wtorek Mszy św. nie będzie,
  • w pozostałe dni o g.19.00.
 2. W I piątek
  • o g.16.00 spowiedź i Komunia św. dzieci,
  • od g.18.00 – adoracja, okazja do spowiedzi, koronka, litania
  • o g.19.00 Msza św. zbiorowa.
  • ks. Robert odwiedzi chorych z Komunią św., którzy tego bardzo potrzebują, początek o g.8.30 – proszę ich zgłosić,. Objazd wszystkich chorych będzie  we wrześniu przed odpustem  św. Rozalii.
 3. Wspominać będziemy: w wtorek św. Jana Vianneya, w czwartek święto Przemienienia Pańskiego i 86 r. śmierci ks. kan. Adama Adamczewskiego, w piątek bł. Edmunda Bojanowskiego, w sobotę św. Dominika.
 4. W piątek IX rocz. Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii w Jasnogórskim Obrazie.
 5. W sobotę we Farze koźmińskiej będzie Msza św. ku czci św. Wawrzyńca, który jest  Patronem Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Uroczystość o g.18.30.  
 6. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty z Skałowa rodz.: Krawców, Wierzowieckich, Burczyków, Mikołajewiczów i Szymczaków. W sobotę proszę rodziny z Paniwoli.   
 7. W poniedziałek o g.16.00 będzie pogrzeb + Bronisławy Sobierajczyk z Chumiętek – wieczny odpoczynek …
 8. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny, Niedziela i Opiekun – nowy numer i z ubiegłej niedzieli).

          Sierpień jest miesiącem, w którym szczególnie przypominamy sobie o tych, co  popadli w alkoholową czy narkotykową chorobę. To jest problem także w naszej parafii. W rodzinach alkoholików dzieją się sprawy, które zamykają ściany ich domów – ale przecież cierpią ich domownicy. Warto oglądać w czwartki w telewizji  program „Ocaleni”, w którym  o swoich mrocznych latach opowiadają ocaleni  z alkoholizmu, ale najpierw musieli przejść przez niewyobrażalne cierpienia, które zadali sobie i swojej rodzinie.                                                                                    Pamiętajmy też, że kierowca jadąc autem pod wpływem alkoholu, jest nie tylko zagrożeniem, ale popełnia grzech ciężki. co może skutkować utratą zbawienia na zawsze a nie tylko prawa jazdy.  Może jednak warto żyć w trzeźwości … Nie zapomnijmy też o zakładaniu masek na twarz, gdy jesteśmy w kościele czy innych miejscach, gdzie tego wymaga obecna sytuacja …

Dodaj komentarz