XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022

XX NIEDZIELA ZWYKŁA 14.08.2022
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w środę, 17 sierpnia – św. Jacka, kapłana
  – w  czwartek, 18 sierpnia – bł. Sancji Szymkowiak, zakonnicy
  – w sobotę, 20 sierpnia – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  – w niedzielę, 21 sierpnia – św. Piusa X, papieża


 2. Jutro, w poniedziałek 15-go sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte jak w każdą niedziele. W tym dniu przypada również odpust w naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 11:00 połączona z procesją eucharystyczną. Zapraszam służbę liturgiczną, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby niosące baldachim, obrazy, chorągwie. Na zakończenie błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż.


 3. W sobotę, 20 sierpnia o godz. 18:00 Msza święta dożynkowa w Mokronosie. W związku z tym Msza święta w Serafinowie będzie o godz. 20:00.


 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Jańczak, Seraszek, Kempa, Pyta, Kopeć, Przybył. Dziękuję również za kwiaty rodzinom: Nowacka i Gęstwa. Za tydzień proszę rodziny: Błaszyk, Dymarski, Jędrkowiak, Maćkowiak, Jankowiak.


 5. Jest nowy numer: „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.