XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020

„Za kogo mnie uważacie”? – pyta dziś Jezus. „Kim jestem w waszym   życiu, w waszych rodzinach, w czas niedzielnej Mszy św., w pracy i odpoczynku?” Nie wystarczy tylko mówić o swojej wierze w Jezusa. Wielu wierzy,  że jest On Bogiem – a jednak żyjemy tak, jakby Go nie było. Przecież jest Synem Bożym i naszym Zbawicielem.  „Panie – do kogo pójdziemy ..? Ty masz słowa życia …”

  1. Msze św. w tym tygodniu o g.19.00.
  2. Wspominamy: w poniedziałek św. Bartłomieja Apostoła, w środę NMP Częstochowską, w czwartek św. Monikę, w piątek św. Augustyna, w sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  3. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe MB Pocieszenia w Lutogniewie – program w Opiekunie.
  4. W  czwartek był pogrzeb + Heleny Szymura z Mokronosa – wieczny odpoczynek …
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła z Suśni rodz.: Pestków, Zawodnych, Stanisławskich, Kostków i Kuszów. (p. Wawrzyniakom – za ofiarę W sobotę proszę Gościejewa rodz.: Forszpaniaków, Gubańskich, Ratajskich, Szymczaków i Frąckowiaków.
  6. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny i z ubiegłej niedzieli Opiekun).
  7. Za dwa tygodnie – jeśli nie będzie niespodziewanych wydarzeń – odpust św. Rozalii   w Serafinowie.  
  8. Ponawiamy prośbę, aby po ślubie nie rzucać przed kościołem ryżu czy konfetti lub sztucznych kwiatów – mamy potem problem z ich uprzątnięciem. Mogą być tylko żywe kwiaty.

Dodaj komentarz