XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021

– w piątek, 3 września – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
      – w sobotę, 4 września – św. Rozalii

2. W najbliższą środę, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny 2021/22.
Msza święta na rozpoczęcie roku odbędzie się w środę o godz. 18:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca:
  – nawiedzenie chorych od godz. 14:00 – proszę zgłaszać chorych do zakrystii
  – o godzinie 16:00 spowiedź i Komunia Święta dzieci
  – od godziny 18:00 adoracja, okazja do spowiedzi, koronka i litania
  – o godzinie 19:00 Msza św. za zmarłych

4. Za tydzień w Serafinowie uroczystości odpustowe ku czci św. Rozalii połączone z dziękczynieniem za zbiory. Msza święta w Mokronosie o godz. 7:30, w Serafinowie o godz. 9:30, suma odpustowa o godz. 11:30 – uroczystością będzie przewodniczył ks. Antoni Wita FDP z Kalisza. W procesji – baldachim, chorągwie, obrazy, dziewczynki sypią kwiatki. Jak co roku przynosimy wieńce i dary żniwne, dla delegacji zostawiamy miejsca na krzesłach przed ołtarzem. W poniedziałek Msza święta kończąca uroczystości w Serafinowie o godz. 18:30. Parking przy kościele będzie tylko dla księży i służby liturgicznej. Miejsca na parkingi będą: od Wrotkowa przy drodze, przy pałacu, a od strony Ludwinowa na udostępnionych miejscach. Do kierowania ruchem i zabezpieczenia proszę strażaków.

5. W przyszłą niedzielę odbędzie się akcja poboru krwi.

6. W najbliższą sobotę, w Koźminie rozpoczynają się II Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo –Ratownicze pk. Nocny Tropiciel 2021. Wieża naszego kościoła będzie do tych manewrów wykorzystana.

7. Do nabycia prasa katolicka: Opiekun, Gość niedzielny, Przewodnik katolicki.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom: Płończak, Szajda, Furman, Łąkowska, Grzonka, Śmigielski.
Za tydzień w sobotę na godz. 9:00 zapraszamy rodziny: Pluta, Długi, Pietrzak, Porawski, Plewa.

9. Od 6 września będzie można rezerwować Msze święte na styczeń 2022 r. Pozostałe Msze święte będzie można rezerwować w czasie kolędy.