XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020

          Tak wiele można zrobić w życiu w łączności z Jezusem: znaleźć sens życia, mieć nadzieję, zyskać miłość, co nigdy nie ustaje, otrzymać wieczność … Trzeba tylko na serio potraktować Jego słowa, nie bać się krzyża lecz świata, który zmierza  ku cywilizacji śmierci.  Odpust w Serafinowie, początek roku szkolnego, I Piątek, dobre czyny – na tej drodze jest Chrystus …           

 1. We wtorek początek roku szkolnego. Ponieważ nie będzie organizowana  Msza św. na rozpoczęcie tego roku dla wszystkich – będzie więc  dla dzieci Msza św. o g.16.00.  Zapraszamy.   Rok szkolny rozpoczynamy w łączności z Jezusem. Okazja do spowiedzi we wtorek od g.15.30 a także codziennie oraz w I Piątek i w Serafinowie podczas odpustu.
 2. W I Piątek miesiąca: od g. 8.30 objazd chorych, proszę ich zgłosić, o g. 15.30-16.00 spowiedź i Komunia św. dzieci, wieczorem od g.18.00 – adoracja Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi  a o g.19.00 Msza św.
 3. Podziękowanie za sprzątanie kościoła i kwiaty z Gościejewa rodz.: Forszpaniaków, Gubańskich, Ratajskich i Szymczaków (rodz. Frąckowiaków – za ofiarę). W sobotę proszę   rodz.: Zdunków, Szwałków,  Ćwików, Bochnów i Galewskich. 
 4. Dziś uroczystości odpustowe MB Pocieszenia w Lutogniewie –  suma o g.12.00.
 5. Zbiórka ministrantów przygotowująca na odpust będzie w czwartek o g.16.30.
 6. Dzieci będą otrzymywać w niedziele w ciągu roku szkolnego obrazki. Ponieważ za tydzień jest odpust w Serafinowie – już dziś dzieci otrzymają niedzielny obrazek, którym będzie kartka zatytułowana „Ziarno” z Ewangelią na niedzielę i ciekawymi  zadaniami.      Następna kartka będzie za dwa tygodnie.
 7. Za dwa tygodnie w Pleszewie będzie Młodzieżowy Festiwal Tratwa – szczegóły na afiszu w gablotce i w internecie.
 8. We wtorek o g.13.00 pogrzeb + Heleny Jaśniak z Józefowa – wieczny odpoczynek …
 9. Prasa katolicka (Przewodnik – z miesięczną książeczką, Gość Niedzielny, Mały Gość i Opiekun).   

 1. W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci św. Rozalii w Serafinowie. Chociaż trwająca epidemia nie pozwoli na przeżywanie tej uroczystości podobnie jak w ubiegłych latach – to jednak nie może zabraknąć modlitwy do św. Rozalii, której wstawiennictwo u Boga przed 300 laty przyniosło uratowanie od panującej wówczas dżumy w naszej okolicy. Może więc trzeba znów przybyć do Serafinowa zachowując wszelkie środki ostrożności: przychodzimy koniecznie w maseczkach i zachowujemy odpowiedni dystans tak jak za każdym razem podczas nabożeństw wg wskazań biskupów i Sanepidu. Nie będzie wyjątkowo procesji, bo wtedy trudno zachować wspomniany dystans. Będą za to modlitwy do św. Rozalii o oddalenie od nas epidemii.
 2. Uroczystość rozpocznie się już w sobotę Mszą św. o g.18.30 (nie będzie Mszy św. w sobotę w Mokronosie). Okazja do spowiedzi przygotowująca do odpustu – od g.17.45.
 3. W niedzielę rano w Mokronosie Msza św. o g. 7.30.
 4. W Serafinowie Msze św.:
  • o g. 9.30,
  • Suma odpustowa o g.11.30.
  • Uroczystościom w sobotę i w niedzielę będzie przewodniczył pochodzący z Koźmina ks. kan. Jerzy Ranke z parafii MB Fatimskiej w Koziegłowach pod Poznaniem  (parafia buduje kościół – będziemy więc chcieli ją wspomóc naszymi ofiarami)
  • jak co roku – przynosimy wieńce i dary żniwne,
  • dla delegacji zostawiamy miejsca na krzesłach przed ołtarzem.
  • W następny poniedziałek Msza św. kończąca uroczystości o g.18.30 – szczególnie dla mieszkańców Serafinowa.
 • Uwagi porządkowe:
  • Podobnie jak w ubiegłym roku – za tydzień na czas niedzielnej Mszy św. centrum Serafinowa od p. Ruszczyńskich i obok parkingu przy kościele będzie zamknięte dla ruchu samochodów. Ewentualny przejazd będzie tylko starą drogą,
  • Do centrum będą mogli wjechać do swoich domów tylko mieszkańcy, ich goście oraz księża. Parking przy kościele będzie dla księży i służby  kościelnej.
  • Będą miejsca na parkingi: od strony Wrotkowa i od strony zachodniej  zarówno od strony Ludwinowa jak i przy starej drodze brukowej.

Do kierowania ruchem i zabezpieczenia proszę strażaków –     z Kaczejgórki – od strony Ludwinowa, a z Wrotkowa – od strony Wrotkowa.

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i naszych gości na te dni do Serafinowa.

Dodaj komentarz