XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022
  1. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rozalii. Dziękuję sumiście Księdzu Waldemarowi Partyce za przyjęcie zaproszenia, Msze święte, słowo Boże. Dziękuję Pani organistce, Panu kościelnemu, służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom, osobom niosącym feletrony, figurki, dziewczynkom sypiącym kwiatki, mieszkańcom Serafinowa za przygotowanie ołtarza, strażakom, sołtysom, wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości. Po Mszy świętej w kościele będzie możliwość uczczenia relikwii św. Rozalii. Oddajemy cześć przez przyklęknięcie. Jutro Msza święta na zakończenie odpustu w Serafinowie.

  2. W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 19:00 będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

  3. Dziękuję mieszkańcom Serafinowa, Mokronosa, Skałowa i Małgowa za złożone ofiary na odpust ku czci św. Rozalii w Serafinowie.

  4. W piątek, 2 września zmarła + Irena Szczepaniak, lat 63, zam. Wrotków 21. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 6 września o godz. 11:00. Wieczny odpoczynek…

  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Wojtkowiak, Fabisiak, Zielonka, Garbarek i Zielonka. Za tydzień proszę rodziny: Naglak, Węglarz, Gruchociak Adam, Gruchociak Roman, Szklanna, Kaczmarek.

  6. Jest nowy numer „Gościa niedzielnego”.

Fotorelacja z uroczystości odpustowych ku czci Świętej Rozalii

https://parafiamokronos.pl/album/odpust-swietej-rozalii-w-serafinowie-2022r/