XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania. Modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
  – w poniedziałek, 12 września – Najświętszego Imienia Maryi
  – we wtorek, 13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  – w środę, 14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  – w czwartek, 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  – w piątek, 16 września – św. Korneliusza, papieża i św. Cypriana, biskupa – świętych męczenników
  – w niedzielę, 18 września – św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży

 3. Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec we wtorek, 13 września na godz. 18:30.

 4. Rada Konferencji Episkopatów Europy ustaliła, aby w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego modlić się o pokój na Ukrainie. W tym dniu w naszej parafii o godz. 18:30 różaniec w intencji o pokój na Ukrainie.

 5. Za tydzień przed kościołem zbiórka na uczelnie katolickie.

 6. Pielgrzymka na Górę Krzyża:
  Jak co roku w miesiącu wrześniu w całym Kościele obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża. W naszej diecezji już od ponad 20 lat gromadzimy się w niedzielę po tym święcie u stóp Góry Krzyża Jubileuszowego – w tym roku będzie to niedziela 18 września. Po wielu miesiącach zmagań się z doświadczeniem pandemii oraz doświadczeni niepokojem wojny za naszą wschodnią granicą, pragniemy stanąć jako pielgrzymi u stóp Chrystusowego Krzyża, aby błagać Miłosiernego Boga o zatrzymanie wszelkiego zła, które dotyka ludzkość oraz prosić o łaskę prawdziwego Bożego pokoju. Zgromadźmy się zatem na wspólnej modlitwie pod Krzyżem Jubileuszowym.

  Spotkanie odbędzie się wg następującego programu:
  – godz. 14.00 – 15.00 – Czuwanie modlitewne przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego w intencji przebłagalnej i wynagradzającej za grzechy świata oraz z prośbą o nawrócenie grzeszników i Boży pokój na całym świecie
  – godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

  Po Mszy św. zapraszamy na tradycyjną zupę i herbatę.
  Po przyjeździe gromadzimy się przy ołtarzu polowym na Górze Krzyża.

 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Łąkowska, Węglarz, Gruchociak Adam, Gruchociak Roman, Szklanna, Kaczmarek. Za tydzień proszę rodziny: Naglak, Masłowski, Mróz, Ożóg, Fabisiak Łukasz.

 8. Jest nowy numer „Opiekuna” i „Gość niedzielny”.