XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020

           „Ile razy mam przebaczyć …?  Jezus odpowiada, że zawsze i każdemu. „Przebaczenie świadczy o tym, że na świecie jest miłość potężniejsza niż grzech” (Jan Paweł II). Tam, gdzie nie przebaczenia – nie ma i zbawienia …

  1. Dziś kończy się czas wielkanocnych sakramentów. Na Mszę św. o g.9.00 przyjdą kandydaci do bierzmowania.
  2. Msze św. codziennie o g.19.00.
  3. W poniedziałek święto Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo.
  4. We wtorek wspomnienie MB Bolesnej.
  5. W piątek święto św. Stanisława Kostki, Patrona polskiej młodzieży – z tej racji w czwartek  w Serafinowie spotkanie młodzieży naszego dekanatu. Początek ok. g.16.30. Zapraszamy też naszą młodzież, przyjdą zwłaszcza kandydaci do bierzmowania.
  6. W przyszłą niedzielę diecezjalna pielgrzymka na Górę Krzyża Jubileuszowego pod Ostrzeszowem. Początek o g.14.30.
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę z Gościejewa rodz: Roszczaków, Kramarczyków i Karolczaków (rodz. Wiesnerów i Talagów – za ofiarę).  W sobotę proszę rodz.: Mocydlarzów, Jarusów, Pazołów, Burczyków i Fabisiaków.
  8. W poniedziałek od g.9.00-10.00 i od g.16.30-18.00 można będzie w biurze parafialnym rezerwować Msze św. na przyszły rok. Prosimy nie przychodzić dzisiaj.
  9. Zostały zakończone prace na parkingu kościelnym. Parking jest przeznaczony wyłącznie dla samochodów osobowych i prosimy je ustawiać wg oznaczonych miejsc. Nie mogą tam wjeżdżać auta ciężarowe.    Dziękuję za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.

10. Prasa katolicka (Przewodnik, Gość Niedzielny,  Mały Przewodnik i Mały Gość Niedzielny oraz Opiekun). Do nabycia są nowe kalendarze diecezjalne jako cegiełki na Seminarium po 5,- zł.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mieszkańcom Serafinowa i wszystkim, który pomogli w przygotowaniu niedzielnego odpustu. Dziękujemy kościelnemu Józefowi i jego pomocnikom, p. Elwirze,  lektorom, ministrantom, szczególnie Rafałowi Sobańskiemu.  Dziękujemy też strażakom, delegacjom z wieńcami i tym, którzy je przygotowali oraz  za miejsca parkingowe dla samochodów  naszych gości. Dziękujemy tym, którzy wykosili trawę przy kościele, przy drodze i pałacu  a także za krzesła. Szczególne  podziękowanie należy się p. Ryszardowi Wasikowi i jego rodzinie za  całoroczną troskę o kościół a także sołtysowi p. Misiakowi.  

                                                                                           Wszystkim – Bóg zapłać.

Dodaj komentarz