XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021

Zapowiedź druga:
    Tomasz Zachman, kawaler, rzym.-kat., zam. Wilczyniec 16, parafia Magnuszewice
    Katarzyna Karolczak, panna, rzym.-kat., zam. Gościejew 18, parafia Mokronos

2. Dziś po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Kandydatami do bierzmowania są uczniowie klas 7, 8 i starsi.

3. Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka na pomoc dla mieszkańców Afganistanu.

– w poniedziałek, 4 października – św. Franciszka z Asyżu
    – we wtorek, 5 października – św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy
    – w czwartek, 7 października – NMP Różańcowej

5. W czwartek, 7 października we wspomnienie NMP Różańcowej nastąpi Akt Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi w Narodowym  Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym dniu rozpocznie się Diecezjalna Nowenna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. Trwa październik. Różaniec codziennie o godz. 18:30. Dzieci zapraszamy na różaniec w środy i piątki na godz. 18:30. W sobotę o godz. 16:30, a w niedzielę o godz. 10:30.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami i dzieci przygotowującymi się do Pierwszej Komunii Świętej. Będzie możliwość zamówienia szatki.

8. Za tydzień będziemy przeżywać w Polsce XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary na Papieski Fundusz Stypendialny, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży z naszej diecezji pochodzącej z ubogich rodzin.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła rodzinom: Banaszak, Grześkowiak, Leśniak, Poczta. Za tydzień proszę rodziny: Michalak, Drobnik, Kubiak, Mikołajczyk, Trawiński.

10.  W zakrystii do nabycia kalendarze i prasa katolicka.