XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

          „Błogosławieni – zaproszeni na ucztę Baranka”. Można zlekceważyć to zaproszenie, wyśmiewać Bożych wysłańców – ale to nie jest wolność. To niewola własnego egoizmu, grzechów, lenistwa, beznadziei. Bóg jest miłosierni, ale nie pozwoli lekceważyć swoich darów.                               „Błogosławieni zaproszeni – którzy przyszli …”

 1. Dziś Dzień Papieski. Z tej racji w przyszłą niedzielę przed kościołem będą  zbierane ofiary na tzw. diecezjalny  Papieski  Fundusz  Stypendialny przeznaczony dla uzdolnionej młodzieży z rodzin wielodzietnych.
 2. Na g. 9.00 zapraszamy dziś  kandydatów do bierzmowania. Kolejne spotkanie w środę o g.17.15. W sobotę na g.10.00 przyjdą do sprzątania kościoła kandydaci do bierzmowania z Mokronosa i Józefowa. W niedzielę spotkanie o g.9.00.
 3. Msza św. i Różaniec w poniedziałek, środę i piątek o g.18.30, we wtorek i czwartek o g.17.00.
 4. Wspominać będziemy:
  • we wtorek rocznica objawień MB Fatimskiej
  • w czwartek św. Teresę,
  • w piątek św. Jadwigę i  42 r. wyboru Jana Pawła II,
  • w niedzielę św. Łukasza, Patrona Służby Zdrowia,         Solenizantom życzymy łask Bożych i opieki św. Patronów.
 5. W środę Dzień Nauczyciela – będziemy modlić się za nich na nabożeństwie.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty z Gościejewa rodz.: Kostków, Parzyszów, Roszczaków, Nowackich i Kulińskich. W sobotę proszę na g. 11.00 rodz.: Furmanów, Prajsów,  Stańków, Kasprzaków i Nowaków ( o g.10.00 będą kandydaci do bierzmowania).
 7. Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na nasze remonty – Bóg zapłać.
 8. Z kościoła można zabrać wieńce żniwne – może gdzieś w wiosce  zostaną na pamiątkę albo stelaż przyda się na przyszły rok.
 9. Wymienianki jednorazowe składamy do koszyczków w kaplicach a roczne – zapisujemy w  zakrystii lub w biurze parafialnym.
 10. Prasa katolicka  (Przewodnik, Gość Niedzielny – z filmem o Matce Bożej i Opiekun).

      Pamiętajmy, że jesteśmy ciągle w strefie czerwonej – nosimy maski.

Dodaj komentarz