XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

1. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – Świętopietrze.

– w środę, 9 listopada – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto
    – w czwartek, 10 listopada – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    – w piątek 11, listopada – św. Marcina z Tours, biskupa – wspomnienie, Narodowe Święto Niepodległości
    – w sobotę, 12 listopada – św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika – wspomnienie
    – w niedzielę, 13 listopada – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski – wspomnienie i Światowy Dzień Ubogich

3. W najbliższy piątek, 11 listopada przypada 104 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu Msza święta o godz. 9:00, podczas której będziemy się modlić w Intencji Ojczyzny. Biskup Kaliski udzielił na ten dzień dyspensy przebywającym na terenie naszej diecezji.

4. Za tydzień, w niedzielę 13 listopada przypada Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym dniu przed kościołem będzie zbiórka na Caritas Diecezji Kaliskiej przeznaczona na ubogich.

5. W najbliższą niedzielę, 13 listopada czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy na różaniec na godz. 10:30.

6. Do końca listopada można jeszcze składać wypominki całoroczne.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Szklanny, Konarczak, Kuliński, Trawiński. Za tydzień proszę rodziny: Robakowski, Pachurka, Teodorczyk, Kaźmierczak.

8. Jest prasa katolicka, w tym nowy numer dwutygodnika „Opiekun”, „Gość niedzielny”, kalendarze.